Podsumowanie dnia w krypto [Newsy z 04.08.21] | Wiadomości | CrypS.

Podsumowanie dnia w krypto [Newsy z 04.08.21]

Konrad Juszczyk
Podsumowanie dnia w krypto [Newsy z 04.08.21]
 • Google ponownie zezwala na reklamy kryptowalut
  Google ponownie dopuszcza w swej sieci reklamy kryptowalut po tym, jak 3 sierpnia weszła w życie zaktualizowana polityka firmy dotycząca produktów i usług finansowych.
 • Binance wprowadzi płatności BTC do Shopify
  Największa na świecie giełda kryptograficzna jaką jest Binance, nawiązała współpracę z dostawcą kryptowalutowych rozwiązań płatniczych Alchemy Pay, aby zbudować most między kryptowalutami a fiatami za pośrednictwem portfela Binance Pay.
 • Sieć Bitcoin SV cierpi na kolejny atak 51%
  Wczoraj doszło do udanego ataku 51% na sieć Bitcoin SV. Nie wiadomo jeszcze, kto stał za atakiem, przez co firma bada łańcuch napastników w poszukiwaniu „śladów podwójnych wydatków na giełdach”.
 • Prywatna moneta Zcash rozważa przejście na Proof-of-Stake
  Zcash rozważa odejście od energochłonnego algorytmu konsensusu Proof-of-Work na rzecz lżejszego, szybszego i bardziej przyjaznego środowisku Proof-of-Stake, powiedział Forbesowi Zooko Wilcox.
 • HSBC jest kolejnym brytyjskim bankiem, który blokuje płatności na Binance
  HSBC poinformował swoich klientów, że wstrzyma płatności kartami kredytowymi na rzecz Binance „wszędzie tam, gdzie to możliwe”. Jest to trzeci duży bank w Wielkiej Brytanii, który ograniczył płatności na rzecz giełdy.
 • Władze Pekinu integrują cyfrowy juan z ekosystemem płatniczym
  Władze stolicy Chin w pełni zintegrowały cyfrowy juan z ekosystemem płatniczym w ramach ulepszenia testów CBDC. Możliwość pojawiła się na wszystkich 428 stacjach 24 linii metra przy zakupie biletów i uzupełnianiu kart komunikacyjnych. W terminalach opcja płatności w cyfrowym juanie zaczęła współistnieć z gotówką oraz systemami płatności WeChat Pay i AliPay. 
 • Przewodniczący SEC uważa, że regulacje krypto przyczynią się do adopcji
  Przewodniczący SEC Gary Gensler wypowiedział się na temat swojego podejścia do regulacji kryptowalut. Stwierdził, że ochrona inwestorów jest najważniejszym priorytetem zanim nastąpi szersza adopcja.
 • Haker wycofał ponad 20 mln USD z Popsicle Finance
  Projekt DeFi Popsicle Finance został zhakowany i stracił 20,7 miliona dolarów. Błąd został znaleziony w produkcie projektu Sorbetto Fragola, który pozwala użytkownikom umieszczać aktywa w najbardziej dochodowych pulach płynności.
 • Akcje Robinhood wzrosły o prawie 50%
  Robinhood przeprowadził niedawno pierwszą ofertę publiczną. Dzień wcześniej firma ustaliła początkową cenę licytacji papierów wartościowych pod tickerem HOOD na 38 USD oraz wycenę rynkową na około 32 mld USD. Pierwszego dnia handel zamknął się ceną 34,82 USD, jednak HOOD urósł, osiągając dziś poziom 65 USD.
Podsumowanie dnia w krypto [Newsy z 04.08.21]
reklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.