Przewodniczący SEC Gary Gensler uważa, że regulacje krypto przyczynią się do adopcji | Wiadomości | CrypS.

Przewodniczący SEC Gary Gensler uważa, że regulacje krypto przyczynią się do adopcji

Zerelik Maciej
sec i occ publikują wytyczne w sprawie stablecoin ów

Przewodniczący SEC Gary Gensler wypowiedział się na temat swojego podejścia do regulacji kryptowalut. Stwierdził, że ochrona inwestorów jest najważniejszym priorytetem zanim nastąpi szersza adopcja.

We wtorkowym wywiadzie z Bloomberg News, przewodniczący Komisji Papierów Wartościowych i Giełd Gary Gensler przedstawił swoje poglądy na temat przyszłej regulacji kryptowalut. Gensler, który ma doświadczenie w nauczaniu technologii blockchain i finansów na MIT, wskazał, że ochrona inwestorów przed oszustwami w przestrzeni kryptowalut jest jednym z jego największych zmartwień. Wypowiadając się w tej kwestii, oświadczył:

Podczas gdy jestem neutralny wobec technologii, a nawet zaintrygowany – spędziłem trzy lata ucząc jej, pochylając się nad nią – nie jestem neutralny w kwestii ochrony inwestorów… Jeśli ktoś chce spekulować, to jest to jego wybór, ale mamy rolę jako naród, aby chronić tych inwestorów przed oszustwami.

Po mianowaniu na szefa SEC w kwietniu, głównym celem Genslera stała się ochrona inwestorów. Oprócz chęci dalszego nadzoru nad aktywami kryptowalutowymi, Gensler zobowiązał się również do zajęcia się kwestiami, które doprowadziły do short squeeze GameStop w styczniu. Jednakże, w kwestii tak zwanych „memowych akcji” jak GameStop i AMC Theatres, Gensler skupił się bardziej na „gamifikacji” handlu poprzez aplikacje takie jak Robinhood niż na podstawowych problemach strukturalnych na rynku akcji.

Podczas gdy zwiększona ochrona konsumentów prawdopodobnie doprowadzi do dalszych regulacji aktywów kryptowalutowych, Gensler dostrzegł również potencjał krypto technologii dla rozwoju gospodarczego. Przyjmując bardziej optymistyczny pogląd, Gensler wskazał, że kryptowaluty mogą odnotować szerszą adopcję po ich uregulowaniu, komentując:

Tylko dzięki wprowadzeniu rzeczy do środka – i jakby wyraźnie w ramach naszych celów polityki publicznej – technologia ma szansę na szerszą adopcję.

Inną kwestią, którą społeczność liczyła, że wyjaśni Gensler, jest zatwierdzenie pierwszego Bitcoin ETF w Ameryce. Co najmniej dziewięć firm złożyło wnioski do SEC o Bitcoin ETF, w tym główni gracze, tacy jak Galaxy Digital Holdings Ltd. i Fidelity Investments. Chociaż Gensler wcześniej pozytywnie wypowiadał się o krypto ETFach, to tym razem odmówił komentarza.

sec i occ publikują wytyczne w sprawie stablecoin ów
reklama
reklama