Przewodniczący SEC Gary Gensler uważa, że regulacje krypto przyczynią się do adopcji | Wiadomości | CrypS.

Przewodniczący SEC Gary Gensler uważa, że regulacje krypto przyczynią się do adopcji

Autor: Redakcja
Redaktor: Albert Czajkowski
sec i occ publikują wytyczne w sprawie stablecoin ów

Przewodniczący SEC Gary Gensler wypowiedział się na temat swojego podejścia do regulacji kryptowalut. Stwierdził, że ochrona inwestorów jest najważniejszym priorytetem zanim nastąpi szersza adopcja.

We wtorkowym wywiadzie z Bloomberg News, przewodniczący Komisji Papierów Wartościowych i Giełd Gary Gensler przedstawił swoje poglądy na temat przyszłej regulacji kryptowalut. Gensler, który ma doświadczenie w nauczaniu technologii blockchain i finansów na MIT, wskazał, że ochrona inwestorów przed oszustwami w przestrzeni kryptowalut jest jednym z jego największych zmartwień. Wypowiadając się w tej kwestii, oświadczył:

Podczas gdy jestem neutralny wobec technologii, a nawet zaintrygowany – spędziłem trzy lata ucząc jej, pochylając się nad nią – nie jestem neutralny w kwestii ochrony inwestorów… Jeśli ktoś chce spekulować, to jest to jego wybór, ale mamy rolę jako naród, aby chronić tych inwestorów przed oszustwami.

Po mianowaniu na szefa SEC w kwietniu, głównym celem Genslera stała się ochrona inwestorów. Oprócz chęci dalszego nadzoru nad aktywami kryptowalutowymi, Gensler zobowiązał się również do zajęcia się kwestiami, które doprowadziły do short squeeze GameStop w styczniu. Jednakże, w kwestii tak zwanych “memowych akcji” jak GameStop i AMC Theatres, Gensler skupił się bardziej na “gamifikacji” handlu poprzez aplikacje takie jak Robinhood niż na podstawowych problemach strukturalnych na rynku akcji.

Podczas gdy zwiększona ochrona konsumentów prawdopodobnie doprowadzi do dalszych regulacji aktywów kryptowalutowych, Gensler dostrzegł również potencjał krypto technologii dla rozwoju gospodarczego. Przyjmując bardziej optymistyczny pogląd, Gensler wskazał, że kryptowaluty mogą odnotować szerszą adopcję po ich uregulowaniu, komentując:

Tylko dzięki wprowadzeniu rzeczy do środka – i jakby wyraźnie w ramach naszych celów polityki publicznej – technologia ma szansę na szerszą adopcję.

Inną kwestią, którą społeczność liczyła, że wyjaśni Gensler, jest zatwierdzenie pierwszego Bitcoin ETF w Ameryce. Co najmniej dziewięć firm złożyło wnioski do SEC o Bitcoin ETF, w tym główni gracze, tacy jak Galaxy Digital Holdings Ltd. i Fidelity Investments. Chociaż Gensler wcześniej pozytywnie wypowiadał się o krypto ETFach, to tym razem odmówił komentarza.

sec i occ publikują wytyczne w sprawie stablecoin ówreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.