Google ponownie zezwala na reklamy kryptowalut | Wiadomości | CrypS.

Google ponownie zezwala na reklamy kryptowalut

Mariusz Przepiórka
google znosi zakaz reklamowania kryptowaluty

Google ponownie dopuszcza w swej sieci reklamy kryptowalut po tym, jak 3 sierpnia weszła w życie zaktualizowana polityka firmy dotycząca produktów i usług finansowych. Międzynarodowy gigant w czerwcu 2018 roku zakazał reklam związanych z kryptowalutami i ICO, jednak zgodnie ze zaktualizowaną polityką regulowane podmioty branży kryptowalutowej mogą ponownie reklamować swoje usługi. Reklamy ICO są jednak nadal zabronione.

Zmiana polityki reklamowej Google w zakresie kryptowalut została po raz pierwszy przedstawiona w czerwcu i przewiduje, że „reklamodawcy oferujący usługi giełdy i portfele kryptowalutowe” skierowane do konsumentów w Stanach Zjednoczonych mogą reklamować swoje usługi i produkty, jeśli spełniają określone wymagania.

Ruch zapewni dodatkową sprzedaż dla firmy macierzystej Google, Alphabet, chociaż reklamy kryptowalut będą prawdopodobnie tylko kroplą w morzu 147 mld USD przychodów reklamowych firmy. Surowe wymagania Google mają na celu odsiewanie podejrzanych reklam i rażących oszustw kryptowalutowych. Warto dodać, że reklamodawcy muszą być zarejestrowani w Financial Crimes Enforcement Network.

ICO nadal objęte zakazem reklamy

Firma nie będzie zezwalać na reklamy ICO, zdecentralizowanych protokołów finansowych oraz reklamy zakupu, sprzedaży lub obrotu kryptowalutami. Reklamy kryptowalut z udziałem celebrytów również są zakazane, co może częściowo wyeliminować problem fałszywych reklam wykorzystujących wizerunki znanych osób. Zaktualizowana polityka Google zabrania również reklamom kryptowalutowym łączenia się ze stronami, na których znajdują się „wskazówki do handlu kryptowalutami, porady inwestycyjne dotyczące kryptowalut, agregatory lub strony partnerskie zawierające powiązane treści lub recenzje brokerów”.

W ubiegłym miesiącu firma TikTok ogłosiła zakaz publikowania treści promocyjnych dotyczących kryptowalut. To część działań zmierzających do całkowitego zakazu reklamowania usług i produktów finansowych na platformie społecznościowej. Użytkownicy portalu Reddit uznali, że zezwolenie na publikację reklam kryptowalutowych w Google może dać impuls do wzrostu wyceny bitcoina, jednak niektórzy uważają, że należy wprowadzić całkowity zakaz reklamy, ponieważ ilość fałszywych treści jest zatrważająca.

google znosi zakaz reklamowania kryptowaluty
reklama
reklama