Sieć Bitcoin SV cierpi na kolejny atak 51% | Wiadomości | CrypS.

Sieć Bitcoin SV cierpi na kolejny atak 51%

Konrad Juszczyk
Sieć Bitcoin SV cierpi na kolejny atak 51%

Wczoraj doszło do udanego ataku 51% na sieć Bitcoin SV. Nie wiadomo jeszcze, kto stał za atakiem, przez co firma bada łańcuch napastników w poszukiwaniu „śladów podwójnych wydatków na giełdach”.

Atak na Bitcoin SV

Bitcoin SV (BSV) doznał „masowego” ataku 51%, który rozpoczął się we wtorek. Atak 51% ma miejsce, gdy jednostka zacznie kontrolować ponad 50% łańcucha bloków — w ten sposób można jednostronnie zdecydować, które bloki zostaną dodane do łańcucha, myląc węzły. Atakujący mogą w takim wypadku skorzystać z reorganizacji bloków i tak właśnie stało się w tym wypadku.

Niezidentyfikowana grupa przestępcza zreorganizowała łańcuch bloków Bitcoin SV, tworząc 3 różne łańcuchy, które były wydobywane w tym samym czasie. Całe zdarzenie jeszcze bardziej osłabiło już nadszarpniętą reputację BSV w przestrzeni kryptowalut. Raport został początkowo udostępniony przez Lucasa Nuzzi, aktywnego członka społeczności kryptograficznej na Twitterze i analityka w zespole platformy analitycznej CoinMetrics.

Atak trwał około 12 godzin, doprowadzając do reorganizacji około 14 bloków. Ma to oczywiście katastrofalne skutki dla wiarygodności łańcucha bloków, który zależy właśnie od jego niezmienności, gwarantując jego wartość i zaufanie wśród jego użytkowników. Nic dziwnego, że atak miał wpływ na cenę BSV. Natywny token projektu był już niedźwiedzi, jednak złe wieści tylko przyspieszyły upadek. Bitcoin SV, który urodził się dzięki rozwidleniu Bitcoin Cash, doznał już 4 ataków na przełomie czerwca i lipca.

Według serwisu BitInfoCharts w ciągu ostatnich 24 godzin hashrate sieci Bitcoin SV spadł o ponad 50%, a samo BSV straciło ponad 5% w ciągu ostatnich 24 godzin, osiągając najniższy poziom w wysokości 134 USD.

wykres BSV po ataku 51%
Sieć Bitcoin SV cierpi na kolejny atak 51%reklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.