HSBC jest kolejnym brytyjskim bankiem, który blokuje płatności na Binance | Wiadomości | CrypS.

HSBC jest kolejnym brytyjskim bankiem, który blokuje płatności na Binance

Redakcja
hsbc bitcoin

HSBC poinformował swoich klientów, że wstrzyma płatności kartami kredytowymi na rzecz Binance „wszędzie tam, gdzie to możliwe”. Jest to trzeci duży bank w Wielkiej Brytanii, który ograniczył płatności na rzecz giełdy.

HSBC zaczął informować klientów we wtorek, że nie będą już mogli dokonywać płatności kartą kredytową na giełdę, powołując się na ostrzeżenie wydane przez U.K. Financial Conduct Authority (FCA) w czerwcu.

W komunikacie HSBC stwierdził, że podjął taką decyzję ze względu na obawy dotyczące możliwego ryzyka dla swoich klientów. Komunikat jest podobny do tego wydanego przez Santander na początku lipca. Powołuje się bowiem na to samo ostrzeżenie FCA i używa tego samego sformułowania „gdziekolwiek to możliwe”.

Po Barclays i Santander, HSBC jest teraz trzecim dużym bankiem w Wielkiej Brytanii, który wstrzymał płatności kartami kredytowymi do Binance. Ruch ten nie jest niespodzianką. HSBC zasygnalizował niechęć do kryptowalut w maju, kiedy dyrektor generalny Noel Quinn powiedział Reutersowi, że bank nie będzie zajmował się wschodzącą klasą aktywów. HSBC wcześniej zablokował klientom możliwość zakupu akcji MicroStrategy, ponieważ w oczach banku stanowiły one „produkt wirtualnej waluty”.

W ciągu ostatnich kilku miesięcy Binance stanęło w obliczu rosnącej presji regulacyjnej na całym świecie. W odpowiedzi na to, giełda ograniczyła wysokość dostępnej dźwigni finansowej ze 100x do 20x, zmniejszyła dzienne limity wypłat dla niezweryfikowanych użytkowników oraz ograniczyła handel kontraktami terminowymi i instrumentami pochodnymi w całej Europie. Podejmując takie działania, Binance wydaje się naprawiać niektóre z problemów, na które zwrócili uwagę regulatorzy. Dyrektor generalny giełdy, Changpeng Zhao, przedstawił plany firmy we wpisie na blogu, zapewniając klientów i regulatorów, że giełda podejmuje kroki mające na celu dostosowanie się do przepisów.

Mimo, że wiele banków w Wielkiej Brytanii ograniczyło klientom możliwość dokonywania płatności na rzecz Binance po czerwcowym ostrzeżeniu FCA, mało prawdopodobne jest, aby miało to wpływ na wynik finansowy giełdy. Wielka Brytania stanowi niewielki odsetek całkowitej bazy użytkowników Binance, a nie jest jeszcze jasne, czy banki w innych krajach nałożą podobne ograniczenia. Dodatkowo, dzienny wolumen obrotu giełdy pozostał stabilny na poziomie około 30 miliardów dolarów, co pokazuje, że presja regulacyjna ma niewielki wpływ na klientów Binance.

hsbc bitcoinreklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.