Podsumowanie dnia w krypto [Newsy z 04.03.21] | Wiadomości | CrypS.

Podsumowanie dnia w krypto [Newsy z 04.03.21]

Konrad Juszczyk
Podsumowanie Dnia, czyli najważniejsze newsy z branży kryptowalut z dnia 04.03.2021
  • Cyberprzestępczość kryptograficzna w 2020 roku

Coinfirm udostępnił raport analityczny, który dotyczył rynku przestępczości kryptograficznej w 2020 roku obejmującego nielegalne programy, oszustwa, włamania i naruszenia prawa oraz sposób, w jaki rynek bagatelizuje te problemy często opiewane na miliardowe kwoty.

  • Dzieło Banksy’ego zniszczone i uwiecznione w NFT

Firma blockchain Injective Protocol kupiła dzieło Banksy’ego „Morons” o wartości 95,000 dolarów, następnie je spaliła, po czym wystawiła pracę na aukcję w formie niezamiennego tokena (NFT) z kopią obrazu artysty.

  • Tim Draper: Netflix kupi Bitcoin jako następny po Tesli

Usługa przesyłania strumieniowego Netflix pozyska największą kryptowalutę w ramach swojej polityki zarządzania rezerwami, a sprzedawca internetowy Amazon doda ją jako opcję płatności. Tę opinię przedstawił Tim Draper, inwestor typu venture capital i zwolennik cyfrowego złota .

  • Nvidia wygrywa spór prawny o wartości 1 mld USD

Trzyletni proces sądowy rozpatrujący zarzuty wobec spółki Nvidia o „nieprawidłowe wykazanie sprzedaży o wartości 1 mld USD” dotyczącej sprzętu do wydobywania kryptowalut dobiegł końca. Sędzia wydał wyrok na korzyść producenta znanych kart graficznych.

  • Rockowy zespół Kings of Leon wyda album NFT

Amerykański zespół rockowy Kings of Leon planuje wydać swój ósmy album studyjny „When You See Yourself” jako niezamienny token (NFT). Płyta zostanie wydana 5 marca na platformie blockchain YellowHeart w trzech edycjach. Pierwsza wersja będzie zawierała album cyfrowy, jego animowaną okładkę i winyl. Druga opcja zawiera między innymi bilet na koncert, dożywotnie miejsca w pierwszym rzędzie oraz usługę osobistego asystenta na czas trwania pokazu. Trzecia edycja zostanie wydana w zaledwie 18 unikalnych egzemplarzach.

  • Huobi otwiera kryptowalutowe fundusze w Hongkongu

Huobi Technology Holdings, notowana na giełdzie w Hongkongu spółka należąca do Li Lina, prezesa giełdy Huobi, otwiera trzy fundusze inwestycyjne całkowicie skoncentrowane na cyfrowych aktywach.

  • PancakeSwap przewyższa Uniswap pod względem TVL

Wartość zablokowanych środków w protokole PancakeSwap opartym na Binance Smart Chain (BSC) przekroczyła 4 miliardy dolarów. Wiodąca zdecentralizowana giełda Ethereum Uniswap ma w momencie pisania TVL około 3,8 miliarda dolarów.

  • Bitfinex wprowadza Bitfinex Pay dla płatności w ETH i BTC

Kryptowalutowa giełda Bitfinex uruchomiła widżeta do obsługi płatności o nazwie Bitfinex Pay. Celem aplikacji jest umożliwienie sprzedawcom przyjmowania płatności wykonywanych przy użyciu kryptowalut.

  • Bankomaty kryptograficzne wykorzystywane do prania pieniędzy

Handlarze narkotyków w coraz większym stopniu polegali na kryptowalutach w 2020 roku. Według raportu, bankomaty kryptograficzne oferowały jeden sposób na przepływ pieniędzy przez granice bez konieczności fizycznego ich transportu przez kurierów.

Podsumowanie Dnia, czyli najważniejsze newsy z branży kryptowalut z dnia 04.03.2021reklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.