Nvidia wygrywa spór prawny o wartości 1 mld USD | Wiadomości | CrypS.

Nvidia wygrywa spór prawny o wartości 1 mld USD

Mariusz Przepiórka
Nvidia wygrywa spór prawny o wartości 1 mld USD

Trzyletni proces sądowy rozpatrujący zarzuty wobec spółki Nvidia o „nieprawidłowe wykazanie sprzedaży o wartości 1 mld USD” dotyczącej sprzętu do wydobywania kryptowalut podczas hossy 2017/2018 dobiegł końca. Sędzia wydał wyrok na korzyść producenta znanych kart graficznych.

W pozwie zarzucano firmie Nvidia wprowadzenie w błąd inwestorów poprzez zawyżenie popytu ze strony graczy jako głównej grupy odbiorców. Zgodnie ze streszczeniem dokumentów sądowych opublikowanym przez Law360, sędzia Haywood Gilliam przychylił się do wniosku spółki o oddalenie pozwu. Nvidia dowodziła, że świadkowie (byli pracownicy Nvidii) nie byli w stanie wykazać, że producent działał ze „świadomą lekkomyślnością”, nie ujawniając, że znaczna część jego przychodów w 2017 i 2018 roku pochodziła ze sprzedaży urządzeń do wydobywania kryptowalutowych.

Głównym powodem w tej sprawie był fundusz Ironworkers Local 580 Joint Fund, stanowiący program świadczeń pracowniczych, który zainwestował w akcje firmy Nvidia. Przedstawiciele funduszu twierdzili, że działają również w imieniu wszystkich osób, które zakupiły akcje firmy Nvidia między 10 maja 2017 a 14 listopada 2018. Strona powodowa powoływała się na raporty Prysm Group i RBC Capital Markets, które twierdziły, że Nvidia zaniżyła wartość sprzedaży sprzętu związanego z wydobywaniem kryptowalut o 1,13 mld USD do poziomu 1,35 mld USD.

Nvidia stawia na wydobywanie kryptowalut

Nvidia doświadczyła szybkiego rozwoju w drugiej połowie 2017 roku i pierwszej połowie 2018 roku. Jednak jej akcje spadły o prawie 30% po tym, jak firma ogłosiła przewidywany spadek przychodów pod koniec 2018 roku. Wywołało to oskarżenia, że Nvidia nie poinformowała inwestorów, że znaczna część jej dochodów pochodzi ze sprzedaży procesorów graficznych związanych z wydobywaniem kryptowalut. Od tego czasu Nvidia stała się siłą napędową rozwoju kryptowalutowego górnictwa. 25 lutego dyrektor finansowy Nvidii, Collette Kress, powiedziała, że spodziewa się, iż do końca pierwszego kwartału 2021 roku firma sprzeda sprzęt górniczy o wartości 50 mln USD.

Nvidia wygrywa spór prawny o wartości 1 mld USDreklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.