Siostrzana spółka Huobi otwiera kryptowalutowe fundusze w Hongkongu | Wiadomości | CrypS.

Siostrzana spółka Huobi otwiera kryptowalutowe fundusze w Hongkongu

Mariusz Przepiórka
Siostrzana spółka Huobi otwiera kryptowalutowe fundusze w Hongkongu

Huobi Technology Holdings, notowana na giełdzie w Hongkongu spółka należąca do Li Lina, prezesa giełdy Huobi, otwiera trzy fundusze inwestycyjne całkowicie skoncentrowane na cyfrowych aktywach. Grupa pochwaliła się tym w komunikacie informującym o uzyskaniu akceptacji ze strony Komisji Papierów Wartościowych i Kontaktów Futures (SFC) w Hongkongu.

Zgoda SFC pozwala Huobi na uruchomienie trzech funduszy, które w 100% będą inwestować w kryptowaluty. Jeden z funduszy będzie oparty na BTC, drugi na ETH, a trzeci będzie inwestował w różne kryptowaluty. Ponadto, spółka wprowadza fundusz mieszany, który inwestuje 10% w aktywa cyfrowe i 90% w akcje i stałe dochody. Jednostki uczestnictwa można wykupić płacą tradycyjną walutą, jak również kryptowalutą.

Działania Huobi Tech to efekt uzyskanej w SFC w sierpniu ubiegłego roku licencji typu 9, która pozwala na działalność w zakresie zarządzania aktywami. Jednak licencja typu 9 sama w sobie nie daje automatycznie zielonego światła do obsługi funduszy, które są w 100% skoncentrowane na aktywach cyfrowych. Zarządzający aktywami musi jeszcze uzyskać dodatkową zgodę w ramach wymogów związanych z licencją typu 9, aby mieć możliwość uruchomienia funduszu w 100% kryptowalutowego. Spółka na razie nie ujawniła spodziewanej wielkości aktywów, którymi będą dysponowały jej fundusze.

Siostrzana spółka Huobi otwiera kryptowalutowe fundusze w Hongkongureklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.