Podsumowanie dnia w krypto [Newsy z 03.03.21] | Wiadomości | CrypS.

Podsumowanie dnia w krypto [Newsy z 03.03.21]

Konrad Juszczyk
Podsumowanie Dnia, czyli najważniejsze newsy z branży kryptowalut z dnia 03.03.2021
  • Crypto.com sponsorem teamu F1 Aston Martin

Kryptowalutowa giełda Crypto.com podpisała umowę partnerską z brytyjskim producentem luksusowych samochodów, firmą Aston Martin, i na jej mocy będzie sponsorem zespołu Aston Martin rywalizujacego w wyścigach Formuły 1.

  • Potencjalna podwyżka podatku od zysków z kryptowalut w Wielkiej Brytanii

Duże podwyżki podatku od zysków kapitałowych z poważnymi konsekwencjami dla inwestorów kryptowalutowych są na ustach rządu Wielkiej Brytanii.

  • IRS precyzuje kto musi zadeklarować swoje krypto zasoby

United States Internal Revenue Service (IRS), zaktualizował swoją sekcję FAQ dot. kryptowalut. Wyjaśnia w niej, że inwestorzy, którzy tylko kupili krypto za fiaty, nie muszą zgłaszać swoich transakcji.

  • PayPal ma przejąć Curv

PayPal dokonał w przeszłości kilku dużych przejęć, takich jak Venmo. Teraz firma zamierza przejąć coś związanego z kryptowalutami. Kwota transakcji według różnych szacunków waha się od 200 do 500 milionów dolarów, a cel przejęcia nie jest oficjalnie określony.

  • Zdecentralizowana giełda QuickSwap wprowadza płatności kartą

Zdecentralizowana giełda QuickSwap wprowadziła wsparcie dla kart płatniczych i walut fiat. Jest to jeden z pierwszych DEXów, który wprowadził takie rozwiązanie.

  • Usługa Amazon Web Services obsługuje teraz Ethereum

Usługa Amazon Web Services (AWS) „managed blockchain” obsługuje teraz Ethereum po tym, jak po raz pierwszy wspomniano o niej w 2018 roku. Dzięki zarządzanemu przez Amazon blockchainowi klienci uzyskują bezpieczny dostęp do sieci za pośrednictwem standardowych interfejsów API Ethereum typu open source oraz szybką i niezawodną synchronizację z łańcuchem bloków Ethereum.

  • Tajlandzki regulator proponuje nowe wymagania dla inwestorów kryptowalutowych

Regulująca rynek finansowy Tajlandii Komisja Papierów Wartościowych i Giełdy (SEC) opracowała projekt regulacji, które nakładają określone obowiązki na inwestorów branży kryptowalutowej.

  • Binance inwestuje w krypto fundusz hedgingowy Multicoin Capital

Multicoin to fundusz hedgingowy, który inwestuje w startupy kryptowalutowe. Dzięki tej umowie Binance zostało teraz partnerem funduszu hedgingowego. „To pierwsza tego typu inwestycja, której dokonaliśmy, w rezultacie będziemy nadal ściśle współpracować z Multicoin Capital, aby odkrywać nowe możliwości dla blockchain, w tym rozwój i ekspansję rynkową” – powiedział Binance.

Podsumowanie Dnia, czyli najważniejsze newsy z branży kryptowalut z dnia 03.03.2021reklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.