Zdecentralizowana giełda QuickSwap wprowadza płatności kartą | Wiadomości | CrypS.

Zdecentralizowana giełda QuickSwap wprowadza płatności kartą

Maciej Żerelik
quickswap

Zdecentralizowana giełda QuickSwap wprowadziła wsparcie dla kart płatniczych i walut fiat. Jest to jeden z pierwszych DEXów, który wprowadził takie rozwiązanie.

Zazwyczaj DEX-y pozwalają jedynie na transakcje kryptowalutowe. Oznacza to, że QuickSwap jest jednym z pionierów jeżeli chodzi o takie rozwiązanie. Sam projekt napisał, że nie słyszał o innych DEXach oferujących podobne usługi. Mimo to, niektóre DEXy oferują tę funkcję. KyberSwap już w październiku 2020 roku nawiązał współpracę z Coindirect, właśnie w celu stworzenia bramki płatności dla fiatów.

Niskie opłaty QuickSwap

Oprócz obsługi fiatów, QuickSwap pobiera niskie opłaty. Jest tak ponieważ jest on zbudowany na sieci Polygon (dawniej Matic) – rozwiązania drugiej warstwy Ethereum. Dzięki temu użytkownicy mogą handlować na DEXach opartych na Polygon, takich jak QuickSwap, i płacić niższe opłaty. Wprowadzając kryptowaluty bezpośrednio w fiatach do warstwy 2, użytkownicy znacznie zmniejszają koszt dokonania pierwszego zakupu kryptowaluty on-chain. Środki te mogą być następnie łatwo przenoszone za pośrednictwem portfela Matic do warstwy 1 Ethereum, w której nadal działa większość dAppów.

quickswapreklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.