Zdecentralizowana giełda QuickSwap wprowadza płatności kartą | Wiadomości | CrypS.

Zdecentralizowana giełda QuickSwap wprowadza płatności kartą

Zerelik Maciej
quickswap

Zdecentralizowana giełda QuickSwap wprowadziła wsparcie dla kart płatniczych i walut fiat. Jest to jeden z pierwszych DEXów, który wprowadził takie rozwiązanie.

Zazwyczaj DEX-y pozwalają jedynie na transakcje kryptowalutowe. Oznacza to, że QuickSwap jest jednym z pionierów jeżeli chodzi o takie rozwiązanie. Sam projekt napisał, że nie słyszał o innych DEXach oferujących podobne usługi. Mimo to, niektóre DEXy oferują tę funkcję. KyberSwap już w październiku 2020 roku nawiązał współpracę z Coindirect, właśnie w celu stworzenia bramki płatności dla fiatów.

Niskie opłaty QuickSwap

Oprócz obsługi fiatów, QuickSwap pobiera niskie opłaty. Jest tak ponieważ jest on zbudowany na sieci Polygon (dawniej Matic) – rozwiązania drugiej warstwy Ethereum. Dzięki temu użytkownicy mogą handlować na DEXach opartych na Polygon, takich jak QuickSwap, i płacić niższe opłaty. Wprowadzając kryptowaluty bezpośrednio w fiatach do warstwy 2, użytkownicy znacznie zmniejszają koszt dokonania pierwszego zakupu kryptowaluty on-chain. Środki te mogą być następnie łatwo przenoszone za pośrednictwem portfela Matic do warstwy 1 Ethereum, w której nadal działa większość dAppów.

quickswap
reklama
reklama