Brad Garlinghouse: Zachowanie SEC jest żenujące | Wiadomości | CrypS.

Brad Garlinghouse: Zachowanie SEC jest żenujące

Redaktor: Anna
sprawa Ripple vs SEC

Dyrektor generalny Ripple Brad Garlinghouse spodziewa się, że długotrwały spór firmy z amerykańską Komisją Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) zostanie zakończony w ciągu kilku miesięcy. Jest również przekonany, że jego firma osiągnie korzystny wynik.


Wypowiadając się w stacji CNBC podczas Światowego Forum Ekonomicznego w Davos, Garlinghouse powiedział, że decyzja sądu może nawet zapaść już w czerwcu, ponieważ obie strony w pełni przedstawiły swoje argumenty.

– Oczekujemy decyzji sędziego na pewno w 2023 roku. Nie mamy na to wpływu, ale jestem optymistą i liczę, że sprawa zostanie zamknięta w ciągu kilku miesięcy – powiedział Garlinghouse.

Brad Garlinghouse oraz inwestorzy wierzą, że fakty, prawo i sąd ostatecznie staną po stronie Ripple, ale podczas rozmowy z CNBC dyrektor generalny Ripple skorzystał z okazji, aby wbić szpilkę SEC, określając zachowanie komisji jako żenujące.

–Dla mnie, jako obywatela USA, niektóre zachowania SEC w trakcie procesu były po prostu żenujące. Czasami można było pomyśleć, że to jakiś żart – przyznał.

Ripple podtrzymuje, że XRP nie jest papierem wartościowym

Garlinghouse twierdzi również, że jego firma została bardzo brzydko potraktowana przez regulatora. Zarzucił SEC, że ta złożyła pozew, mimo że Ripple kilka razy dążyła do spotkań i wyjaśnienia wszystkich spornych kwestii.

– Ani razu nie otrzymaliśmy informacji, że XRP może być papierem wartościowym. Fakt, że później SEC składa pozew, w którym twierdzi, że od początku w ich opinii nasz token był papierem wartościowym, niezbyt dobrze świadczy o partnerstwie między sektorem publicznym a prywatnym – wyjaśniał Garlinghouse.

Dyrektor generalny Ripple zauważył, że rozstrzygnięcie sądu będzie miało ogromne implikacje dla całej branży kryptowalutowej, ale podkreślił, że jego firma zawrze ugodę tylko wtedy, gdy będzie jasne, że XRP nie jest papierem wartościowym.

Garlinghouse dodał, że SEC powinna zwrócić uwagę na niektóre kraje, które są bardziej przyjazne dla kryptowalut i tworzą regulacje nie ograniczające innowacji. Wśród krajów, które wykazują takie nastawienie, Garlinghouse wymienił m.in. Zjednoczone Emiraty Arabskie, Japonię, Singapur, Szwajcarię i Wielką Brytanię.

sprawa Ripple vs SECreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.