Uwaga na piramidy finansowe Bitalium i Aldamax
Na rynku pojawiły się dwie nowe piramidy finansowe, które korzystają z popularności kryptowalut, aby przyciągnąć do siebie inwestorów. Obie podają się za zarabiające dzięki tradingowi, jednak żadna nie może wykazać innych przychodów, niż te pochodzące z wpłat klientów.
Aldamax
- Strona: aldamax.com
Oferuje członkostwo za 50 EUR, a kwota najniższej inwestycji to 100 EUR. Projekt zapewnia inwestorów o całkowitym braku ryzyka oraz o możliwości zarobienia 25% tygodniowo, aż do 400% zwrotu. Wypłaty mają odbywać się w bitcoinach lub MIG Coinach. MIG Coin to token emitowany przez Aldmax. Jak większość tego typu żetonów jest tzw. shitcoinem, który stworzono w standardzie ERC-20 i nie ma praktycznie żadnej wartości. Obecnie według samego projektu jego cena wynosi 0,12 EUR, ale jest on niewymienialny.
Siłą napędową piramidy jest rekrutacja, prowizje od zwerbowanych członków i dodatkowe wynagrodzenia binarne. By ułatwić komunikację członkom projektu, Aldmax korzysta z własnej aplikacji MIG Messenger. Pomimo twierdzeń firmy, że istnieje ona od 2 lat, została stworzona w marcu tego roku i pozostaje praktycznie bez użytkowników.
Piramida twierdzi, że zarabia dzięki tradingowi na największych rynkach finansowych – Forex, kryptowaluty. Jest to jednak nieweryfikowalne. Nie wiadomo kto jest jej właścicielem, ani w jakim kraju się znajduje. Aldmax wykazuje wszystkie cechy piramidy finansowej i dlatego lepiej nie powierzać mu środków.
Bitalium
- Strona: bitalium.com
Bitalium to „platforma inwestycyjna” z branży kryptowalut. W zasadzie jego oferta sprowadza się do możliwości wpłacania środków, które po pewnym czasie mają przynieść zwrot. Bitalium twierdzi, że zarabia na tradingu kryptowalutami, dzięki czemu może zapewnić klientom do 1,4% zysku dziennie. Inwestorzy mogą wybierać spośród 4 programów, przy czym minimalnym progiem jest wpłata 10 EUR. Całość uzupełnia schemat piramidy czyli prowizje od zrekrutowanych osób i dodatkowe nagrody dla najbardziej skutecznych naganiaczy. W przyszłości ma zamiar stworzyć również pod tą samą marką giełdę kryptowalut.
Istotnym haczykiem jest fakt, że platforma zamierza wprowadzić token Bitalium, który będzie używany do wypłaty „zysków”. Tak jak w przypadku „coina” projektu Aldmax, będzie on zapewne stworzony w ERC-20, jednak zdaniem firmy cena Bitalium Tokena szybko osiągnie szczyty. Ma to być dodatkową zachętą dla klientów firmy, która jak na razie (wg. oficjalnych informacji) zarabia na day tradingu i skalpowaniu. Mimo wszystko wdrożenie własnego tokeny wygląda nieco na zabieg exit scam.
Nie wiadomo kto dokładnie stoi za piramidą. Oficjalnie jej prezesem jest Samuel D. Walch, który istnieje jedynie w materiałach marketingowych firmy. Prawdopodobnie jest to wynajęty aktor, którego można obejrzeć m.in. na tym nagraniu na YT. Bitalium jest niemal 100-procentową piramidą finansową i w związku z tym lepiej omijać ten projekt.
Śledź CrypS. w Google News. Czytaj najważniejsze wiadomości bezpośrednio w Google! Obserwuj ->
Zajrzyj na nasz telegram i dołącz do Crypto. Society. Dołącz ->

Fajnie, że ostrzegasz przed piramidami finansowymi, ale chyba lepiej byłoby najpierw coś zweryfikować prawda? 🙂
Co do tego 1 tematu to nie mam żadnej wiedzy, ale jeżeli chodzi o Bitalium to sam wrzuciłem tam trochę kasy 😉
1. „ Bitalium podaje się za giełdę kryptowalut „ – Bitalium chce w przyszłości otworzyć giełdę, a nie że podaję się za giełdę także pierwsza bzdura 🙂
2. „ Bitalium twierdzi, że zarabia na tradingu kryptowalutami, dzięki czemu może zapewnić klientom 1,4% zysku dziennie. ” – DO 1.4% a nie 1.4% codziennie to raz, dwa że ten procent naliczany jest z 2/3 paczki którą się wykupi więc w praktyce z paczki za 1000$ można maksymalnie dostać 9$ także druga bzdura w artykule
3. „ Inwestorzy mogą wybierać spośród 4 programów, przy czym minimalnym progiem jest wpłata 100 EUR„ – 10$ a nie 100€ także trzecia bzdura 🙂
4. „ Istotnym haczykiem jest fakt, że pierwsze zwroty mają być wypłacone w nieistniejącym jeszcze tokenie Bitalium” – no tutaj to kogoś poniosła fantazja całkowicie, ciekawe jak to jest, że pierwsze wypłaty już poszły w btc :p
Następnym razem jak będziesz coś pisać to zweryfikuj informacje 2x niż masz pisać swoje bajki ?
Dziękujemy za uwagi, poprawiliśmy wpis. Mimo wszystko nadal uważamy, że jest to projekt, który okaże się SCAMem. Tutaj nieco szersza analiza tego projektu: https://behindmlm.com/mlm-reviews/bitalium-review-trading-ruse-ponzi-scheme/