Nie żyje Jacob Rothschild. Wpływowa rodzina straciła swojego nestora | Wiadomości | CrypS.

Nie żyje Jacob Rothschild. Wpływowa rodzina straciła swojego nestora

Zmarł Jacob Rothschild.

Fani teorii spiskowych muszą być w szoku. Uważany za wręcz nieśmiertelnego, legendarny finansista, bankier i filantrop Jacob Rothschild  zmarł. Miał  87 lat. 


  • Zmarł Jacob Rothschild, nestor najsłynniejszego rodu bankierskiego na świecie,
  • To za jego rządów fundusz VC kojarzony z Rothschildami zaczął inwestować w blockchainowe projekty.

Jacob Rothschild nie żyje

Lord Jacob Rothschild był słynnym bankierem, inwestorem oraz filantropem. Przede wszystkim był jednak też członkiem legendarnej rodziny Rothschildów. Teraz zmarł w wieku 87 lat. Stał na czele RIT Capital Partners (dawniej Rothschild Investments).

Choć ród Rothschildów cieszy się mroczną sławą (niekoniecznie słusznie), fani bitcoina powinni przynajmniej samego Jacoba darzyć ciepłymi uczuciami. To za jego rządów RIT Capital Partners zaczęło intensywnie inwestować w kryptowalutowe startupy.

W 2021 r. założona przez Rothschilda jednostka VC stała za rundą finansowania o wartości 8,8 mln USD, która miała na celu zebranie środków na rozwój platformy Aspen Digital z siedzibą w Hongkongu.

Oprócz Aspen Digital fundusz zainwestował także w pionierów GameFi, Animoca Brands, giełdę Kraken i Dapper Labs, spółkę z rynku NFT, stojącą za CryptoKitties, NBA Top Shot i Flow (FLOW).

Mimo że dokładna suma, jaką fundusz rodziny ulokował w kryptowalutowe i blockchainowe projekty, nigdy nie została ujawniona, miało być to ok. 2-3% całego portfela VC.

RIT Capital Partners wsparło też między innymi Paxos Global, platformę emitującą jednego z topowych stablecoinów rynku.

Mroczna sława rodziny Rothschildów

Skąd jednak wzięła się mroczna sława rodu Rothschildów? Z pewnością miała swoje korzenie w uprzedzeniach – Rothschildowie to żydowska rodzina bankierska. Swój pierwszy duży kapitał zdobyła w czasie wojen napoleońskich. Do historii przeszedł giełdowy fortel, jaki zastosował twórca potęgi rodu – Nathan.

Cała rodzina posiadała w XIX w. sieć powiązań bankierskich na niemal całym kontynencie. Przez to dysponowała też grupami kurierów, co pozwoliło jej szybciej od innych otrzymywać informacje z drugiego końca kraju. Gdy Napoleon przegrał bitwę pod Waterloo, Nathan, przebywający wtedy w Wielkiej Brytanii, wiedział o tym w Londynie jako pierwszy.

Zaczął sprzedawać akcje angielskich spółek, czym doprowadził do giełdowego krachu. Po prostu inni inwestorzy, nieświadomi przegranej Francji, myśleli, że Napoleon jednak wygrał, a Rothschild właśnie się o tym dowiedział.

Nathan zaczął potem po cichu skupować tanie akcje. Gdy do stolicy Wielkiej Brytanii dotarła wiadomość o wygranej Anglików i klęsce wojsk napoleońskich, kursy akcji wystrzeliły, pomnażając majątek Rothschildów.

Zmarł Jacob Rothschild.

Śledź CrypS. w Google News. Czytaj najważniejsze wiadomości bezpośrednio w Google! Obserwuj ->

Zajrzyj na nasz telegram i dołącz do Crypto. Society. Dołącz ->

reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.