Flow [FLOW] | Kurs - Cena, Wykres, Przelicznik, Kupno, Informacje | CrypS.

Flow

#72 FLOW
$0.7101 -2.56%
All Time High (ATH)
$46.16
05.04.2021
Market Cap
$1.07 B -2.56%
Rank 72 / 3,712
Wolumen (24h)
$40.79 M -2.56%
29 BTC
Podaż obiegowa
1511780104
Max ∞

Wykres Flow - Kurs FLOW

Przelicznik FLOW

FLOW
Flow [FLOW]
USA
USD
Polska
PLN

Flow - FAQ

Co to jest Flow?

Kto założył Flow?

Co czyni Flow wyjątkowym?

Co to jest Cadence?

Co to jest Flow Playground?

Jak kupić Flow?

Kryptowaluta Flow - Informacje

Flow to szybki i skalowalny blockchain stworzony przez ten sam zespół deweloperski, który stworzył popularną grę opartą na blockchain Ethereum, CryptoKitties.

Kluczowe informacje:

  • Flow to kryptowaluta z unikalnym podejściem do problemu skalowalności.
  • Stworzona przez twórców CryptoKitties, zorientowana na interaktywne doświadczenia, projekty zdecentralizowanych aplikacji i gry oparte na blockchain.
  • Wykorzystuje efektywny protokół Proof of Stake, eliminując problemy z przeciążeniem sieci typowe dla Ethereum.

Czym jest Flow (FLOW)?

Flow to zdecentralizowany ekosystem i platforma oparta na blockchain z rozwiązaniami skalowania dla interaktywnych doświadczeń, projektów zdecentralizowanych aplikacji (dApp) i gier opartych na blockchain. Sieć Flow koncentruje się na zapewnieniu skalowalnej architektury dla szybkich transakcji bez zatorów, tworząc środowisko dla unikalnych tokenów (NFT), dApp i gier.

Flow oferuje aktualizowalne smart kontrakty, które mogą być łatane, aby naprawić ewentualne błędy. Potwierdzenie transakcji w sieci Flow wynosi zaledwie kilka sekund. Dodatkowo, łatwo jest tworzyć projekty dApp i NFT za pomocą łatwego do nauczenia języka programowania Flow, Cadence.

Jak działa Flow?

Flow wykorzystuje protokół Proof of Stake (PoS) do osiągnięcia skalowalności bez użycia shardingu, co jest powszechną techniką zwiększania szybkości i pojemności sieci. Flow dystrybuuje pracę w sieci pomiędzy węzłami, które obsługują system, przypisując różnym węzłom różne zadania na podstawie ich zdolności technicznych. Zwiększona przepustowość blockchain jest osiągana przez rozdzielenie procesów niedeterministycznych (np. formowanie transakcji w blok) od deterministycznych (np. wykonanie bloku transakcji).

Możemy wyróżnić 4 typy węzłów występujące w ekosystemie Flow:

  1. Węzły Kolekcjonujące – zbierają transakcje od użytkowników i grupują je w grupy, które są później przekazywane do Węzłów Konsensusu.
  2. Węzły Konsensusu – decydują o kolejności grup transakcji, tworzą bloki i rozsyłają je do Węzłów Wykonujących.
  3. Węzły Wykonujące – te węzły są odpowiedzialne za wykonanie obliczeń i transakcji zawartych w blokach, a następnie przekazują swoje wyniki do Węzłów Weryfikujących.
  4. Węzły Weryfikujące – te węzły sprawdzają wyniki przekazane przez Węzły Wykonujące, aby upewnić się, że są one prawidłowe.

Założyciele Flow (Historia Flow)

Projekt Flow został założony przez Dapper Labs, ten sam zespół, który odpowiada za rozwój jednej z najpopularniejszych dApp i gier opartych na Ethereum, CryptoKitties. CryptoKitties doświadczyło ogromnej popularności i nadal przyciąga entuzjastów blockchain i fanów NFT. Wraz ze wzrostem liczby użytkowników, Ethereum okazało się mieć problemy ze skalowalnością, więc CryptoKitties napotkało problemy z operacjami, co skłoniło zespół Dapper Labs do stworzenia skalowalnej platformy blockchain, która byłaby wysoce funkcjonalnym środowiskiem dla dApp i gier takich jak CryptoKitties.

Flow został uruchomiony w 2020 roku jako protokół Proof of Stake, który pozwala programistom tworzyć, używać i handlować NFT, a także rozwijać dApp i gry oparte na blockchain na platformie. Za

Flow Giełdy - gdzie kupić

Flow - Opinie i prognozy

Aktualna ocena
0
Dodaj ocenę
Dodaj swoją opinię
FLOW $0.7101 -2.56%

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.