Nie liczcie na wielki boom altcoinów - analitycy obnażają słabości Ethereum i reszty rynku | Wiadomości | CrypS.

Nie liczcie na wielki boom altcoinów – analitycy obnażają słabości Ethereum i reszty rynku

Obecna hossa na rynku kryptowalut może być krótsza niż poprzednie i jest mało prawdopodobne, aby zakończyła się dużym rajdem altcoinów. Zawiedzie nawet Ethereum. Tak twierdzą analitycy 10x Research.


  • Obecna hossa skończy się szybciej, niż zakładałeś! – twierdzą analitycy 10x Research,
  • Wskazali też na słabość Ethereum.

Nie licz na dużą hossę

Tak, tak, teraz będzie inaczej. Choć od lat hossy kryptowalut wyglądają bardzo podobnie, ta obecna ma być inna. Brzmi jak wyświechtany banał, prawda? A może jednak coś w tym jest?

Analitycy 10x Research uważają, że wszystkiemu winne będą fundusze venture capital, które w przyszłości przejmą znaczną część coinów.

Pomimo wysokich dziennych wolumenów obrotu przekraczających 100 miliardów USD, a także szybkiego rozwoju (…) istnieją znaczne ograniczenia potencjału wzrostu branży

– podkreśliła firma.

Zdaniem ekspertów duże wolumeny odblokowanych tokenów – o wartości prawie 2 miliardów USD – w ciągu najbliższych dziesięciu tygodni mogą mieć wyjątkowo negatywny wpływ na altcoiny.

Coś w tym jest. Według TokenUnlocks największe nadchodzące odblokowanie nastąpi 15 maja. Twórcy L2 Aevo wypuszczą na rynek aż 828,93 mln AEVO (ok. 1,17 mld USD według kursu wymiany obowiązującego w chwili pisania tego tekstu). Z całkowitej podaży 1 miliarda tokenów aż 18,5% trafi do inwestorów prywatnych.

24 lipca będzie miało miejsce mniejsze odblokowanie – 62 miliona WLD (ok. 39,78 miliona USD). Będzie dziełem projektu Sama Altmana – Worldcoina.

Z kolei już za parę dni, 12 maja, Aptos odblokuje 11,31 miliona APT (ok. 101,67 miliona USD).

Ethereum na przegranej pozycji

Według szefa 10x Research, Markusa Thielena, słabe fundamenty Ethereum pozwolą zaś utrzymać silną pozycję bitcoina.

W cyklu 2020–2021 Ethereum było siłą napędową, ponieważ blockchain miał zastąpić dotychczasowy system bankowy. […] Jednak twórcy Ethereum nie zareagowali wystarczająco szybko

– czytamy w notatce.

O co chodzi? O hard fork Dencun, który miał pomóc w obniżeniu wysokich opłat za gaz, ale został wdrożony trzy lata za późno.

Użytkownicy kryptowalut (i handlowcy) nie siedzą i nie czekają, aż blockchain zniweluje swoje wąskie gardła. Zamiast tego idą dalej i dziś większość działań ma miejsce w layer 2

– dodano.

Ekspert zauważył też, że po wspomnianej aktualizacji indeks dominacji Ethereum spadł z 17,8% do 15,8%, a para handlowa ETH/BTC od września 2022 roku znajduje się w trendzie spadkowym. Do tego całkowita wartość zablokowana w protokołach Ethereum jest znacznie poniżej wartości szczytowej.

Koncepcja stake’owania Ethereum stała się błędna, gdy tylko amerykańskie obligacje skarbowe zaoferowały znacznie wyższą rentowność (5%). Jednocześnie liczba przypadków użycia Ethereum gwałtownie spadła. Im więcej ludzi to zrozumie, tym mniejszy będzie popyt na ten zasób

– wyjaśnił szef 10x Research.

Do tego nadal nie wiadomo, jak SEC potraktuje ETH – czy jako towar, czy papier wartościowy.

Czy jednak to wszystko ma ręce i nogi? To, że ogólnie rynek blockchaina nie reaguje na problemy dostatecznie szybko, to prawda. Dodajmy do tego, że na rynku Ethereum jest teraz nieco nudniej… Cóż, wystarczy przypomnieć sobie to, jak wyglądała hossa w swojej pierwszej fazie w 2020 r. Wtedy nawet na bitcoinie panował marazm. Wszystko ruszyło z kopyta dopiero parę tygodni po halvingu. Mocna hossa zaczęła się jesienią. Teraz zapewne czeka nas to samo.


Śledź CrypS. w Google News. Czytaj najważniejsze wiadomości bezpośrednio w Google! Obserwuj ->

Zajrzyj na nasz telegram i dołącz do Crypto. Society. Dołącz ->

reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.