"Myliłem się co do Ethereum" - wywiad z Michaelem Saylorem | Wiadomości | CrypS.

“Myliłem się co do Ethereum” – wywiad z Michaelem Saylorem

Michael Saylor
W tym artykule:

Założyciel i były CEO MicroStrategy ponownie przyznał w ciągu ostatnich kilku miesięcy, że jego spojrzenie na drugą największą kryptowalutę pod względem marketcapu było mylne. Saylor jest znany ze swojego skrajnego maksymalizmu wobec bitcoina, ale i również otwartej niechęci w stosunku do altcoinów. Co jednak wpłynęło na zmianę jego nastawienia odnośnie ETH?


  • Michael Saylor udzielił wczoraj wywiadu serwisowi Altcoin Daily.
  • W jego trakcie wyjaśnił, co wpłynęło na jego zmianę spojrzenia na ether.
  • Saylor twierdzi, że altcoiny mają szansę na swego rodzaju “renesans”.

Michael Saylor zmienia stanowisko ws. Ethereum

Kierowanie się skrajnościami nie jest drogą prowadząca do pozytywnych rezultatów. Również w przypadku inwestowania w kryptowaluty zdecydowanie warto postawić na dywersyfikację i “nie wkładać wszystkich jaj do jednego koszyka”.

Michael Saylor z MicroStrategy zapewne nie zgodziłby się z powyższym. Jego skrajna fascynacja bitcoinem wiąże się bowiem z tym, że uważa on altcoiny za tak naprawdę “niepotrzebne śmieci” w sektorze cyfrowych aktywów, co tyczy się również etheru.

Mężczyźnie wielokrotnie zarzucano, że bardziej szkodzi branży kryptowalut, aniżeli ją umacnia, a jego poparcie dla działań SEC przeciwko emitentom altcoinów tylko to potwierdzało.

Saylor wielokrotnie twierdził, że takie kryptowaluty, jak XRP czy ETH, to papiery wartościowe.

Jednakże w ciągu ostatnich miesięcy coś się zmieniło w podejściu Saylora wobec kryptowalut innych niż bitcoin. Pod koniec maja przyznał, że zatwierdzenie przez amerykańskiego regulatora ETF-ów spot dla ETH to dobra decyzja.

Jego zdaniem finalnie odbije się jeszcze bardziej wzrostowo na sytuacji BTC.

Wczoraj natomiast na YouTube pojawił się nowy wywiad z nim, przeprowadzony przez dziennikarzy serwisu Daily Altcoin.

Na samym wstępie ich rozmowy Saylor wyjaśnia, dlaczego błędnie patrzył na ether oraz co zmieniło jego pogląd w tej sprawie. Powiedział, że silne wsparcie dla branży krypto ze strony Donalda Trumpa stanowiło u niego punkt zwrotny.

Saylor miał wtedy zrozumieć, jak wielu ludzi tak naprawdę pozytywnie postrzega kryptowaluty i że zmiany na amerykańskiej arenie politycznej doprowadzą do tego, że ta klasa aktywów będzie miała o wiele lepszą przyszłość.

Ethereum oraz pozostałe altcoiny stoją więc przez wielką szansą na “renesans kryptowalut”, jak to określił Saylor.

Jego wizja zakłada powstanie milionów nowych cyfrowych aktywów, co będzie napędzało rozwój giełd, portfeli oraz zdecentralizowanych aplikacji.

I choć Saylor nie wyklucza różnych potknięć na tej drodze, to jest pełen wiary, że ta zmiana przyniesie nowe możliwości oraz rozkwit blockchainowej gospodarki.

Michael Saylor

Śledź CrypS. w Google News. Czytaj najważniejsze wiadomości bezpośrednio w Google! Obserwuj ->

Zajrzyj na nasz telegram i dołącz do Crypto. Society. Dołącz ->

reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.