MetaMask rozwiązuje problem prywatności związany z łączeniem kont | Wiadomości | CrypS.

MetaMask rozwiązuje problem prywatności związany z łączeniem kont

Redaktor: Michał Misiura
portfel metamask umożliwi kupno kryptowalut

Twórcy MetaMask w najnowszej aktualizacji wyeliminowali automatyczne łączenie wszystkich kont, gdy portfel wchodzi w interakcje z dappsami.


Konta będą teraz rozdzielone podczas łączenia się ze zdecentralizowanymi aplikacjami – to znaczy będą obsługiwane w oddzielnych zakładkach przeglądarki. Na blogu firmy możemy przeczytać:

Na przykład, będziesz mógł używać konta #1 jako konta publicznego i połączonego z ENS, podczas gdy konto #2 będzie dla aktywności DeFi, gdy chcesz zachować prywatność. Teraz nie będą one ze sobą połączone.

W aktualizacji pojawiły się opcje ograniczenia ilości danych wysyłanych do usług firm trzecich, a także zmiana domyślnego dostawcy RPC zamiast Infura. Dostawca ten jest powiązany z firmą ConsenSys, która jest również właścicielem MetaMask.

Kontrowersje wokół ConsenSys

24 listopada 2022 roku ConsenSys ogłosił zaktualizowaną politykę prywatności, co wywołało falę krytyki ze strony społeczności. Użytkownicy wskazywali na zmniejszenie ich prywatności i zwiększone ryzyko identyfikacji do działań egzekucyjnych.

6 grudnia, w odpowiedzi na obawy społeczności, firma wyjaśniła, że skrótci okres przechowywania zebranych IP i adresów portfeli do siedmiu dni.

Przypomnijmy, że w lutym 2023 r. firma ConsenSys dodała ustawienia prywatności popularnego portfela MetaMask do rozszerzenia przeglądarki, aby ułatwić proces zmiany dostawców RPC.

portfel metamask umożliwi kupno kryptowalut

Śledź CrypS. w Google News. Czytaj najważniejsze wiadomości bezpośrednio w Google! Obserwuj ->

Zajrzyj na nasz telegram i dołącz do Crypto. Society. Dołącz ->

reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.