Memecoiny z sieci Bitcoina i Solany osiągają nowe ATH! Wzrosty kursu o ponad 500 i 900% | Wiadomości | CrypS.

Memecoiny z sieci Bitcoina i Solany osiągają nowe ATH! Wzrosty kursu o ponad 500 i 900%

ORDI i BONK z nowym ATH

Rajd cenowy bitcoina napędza wzrosty innych projektów. Wczorajsze przebicie poziomu 40 tys. dolarów za jednego BTC  było kluczowe dla sektora kryptowalut, a segment memecoinów również ma powody do świętowania. 


Największy z tokenów powstałych za pośrednictwem Bitcoin Ordinals – ORDI – oraz pierwszy psi memecoin na blockchainie Solana – BONK – odnotowały wczoraj swoje rekordy cenowe.

BONK i ORDI z nowym ATH

ORDI bezapelacyjnie jest największym z tokenów o standardzie BRC-20, którego wybijanie na blockchainie Bitcoina jest możliwe dzięki uruchomionemu w styczniu tego roku protokołowi Ordinals.

W ciągu tego tygodnia wartość rynkowa wyżej wymienionego memecoina została podwojona, do czego w dużym stopniu na pewno przyczyniło się wybicie kursu naczelnej z kryptowalut, czyli BTC.

Wczoraj natomiast jego kurs znalazł się na poziomie 54,45 dolarów, co jest równoznaczne z nowym rekordem wszechczasów. Od tego momentu jego cena nieco obniżyła się i obecnie ORDI kosztuje 49,58 dolarów. W skali miesiąca oznacza to i tak wzrost o 572%!

Projekt ten zdążył zgromadzić już kapitalizację rynkową przekraczającą 1 mld dolarów (w momencie pisania tego artykułu jest to 1 041 104 747 USD), przez co znalazł się na 63. miejscu w rankingu największych cyfrowych aktywów pod tym względem.

Katalizatorem do tak silnego wystrzału ceny tego memecoina było ogłoszenie w listopadzie dot. jego listingu przez takiego topowe giełdy, jak Binance i OKX. Jednakże to w ciągu ostatniego tygodnia token ten odnotował największy jak dotąd wzrost ceny, która w tym czasie się podwoiła.

Wykres cenowy ORDI na giełdzie Binance w skali tygodnia. Źródło: TradingView

Drugim wczorajszym rekordzistą okazał się token BONK, który osiągnął swoje nowe ATH wynoszące 0.00000689 dolara, od którego zaliczył już lekkie odchylenie w lewą stronę o 1,59% w ciągu ostatnich 24 godzin. 

Jest to największy psi memecoin na blockchainy Solany. Obecnie jego cena wynosi 0.00000625 dolara. Token ten także ma za sobą świetny miesiąc, bowiem odnotował wzrost o 968%! 

Wykres cenowy BONK na giełdzie Gate.io. Źródło: TradingView

To aktywo pojawiło się na rynku w grudniu zeszłego roku, ale dopiero w minionym miesiącu zdobył zainteresowanie inwestorów. Przyczyny tego można upatrywać między innymi w rozwoju ekosystemu Solany, która także sobie świetnie radzi w ostatnim czasie. Blockchain ten niedawno otrzymał potężne wsparcie od takich gigantów, jak Visa i Shopify, co doprowadziło do napływu nowego kapitału do tej sieci.

ORDI i BONK z nowym ATHreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.