Kandydat po koronę altcoinów znów skacze o 20% w 24h. Co tym razem wybiło jego cenę? | Wiadomości | CrypS.

Kandydat po koronę altcoinów znów skacze o 20% w 24h. Co tym razem wybiło jego cenę?

Solana

Bliski rywal Ethereum doznał wzrostu swojej wartości o ponad 44% w zakresie 7-dniowym. Co więcej, mocny wzrost na jego wykresie nastąpił również w perspektywie ostatniej doby.


Solana kontynuuje wzrosty. Kryptowaluta ta wspięła się niedawno do poziomów cenowych widzianych po raz ostatni w maju 2022 r.

Ten altcoin nabiera rozpędu

W chwili pisania tego tekstu wirtualna waluta przynależna do Solany handluje w pobliżu 62 dol. W ciągu ostatnich 24 godzin przekroczyła ona również poziom 63 dol., jednak po tym osiągnięciu doznała lekkiej korekty.

solana
Wzrost wartości Solany (SOL). Źródło: TradingView

Należy przypomnieć, że SOL znajduje się w pierwszej TOP10 największych projektów kryptowalutowych. Wyszedł on na prowadzenie na tle innych czołowych altcoinów pod względem tegorocznych wzrostów. Od początku 2023 r. wartość Solany podniosła się bowiem o ponad 300%.

Obok doszło również do skoku dziennego wolumenu obrotu SOL. W ciągu ostatnich 24 godzin wyniósł on ponad 3,7 miliarda dol. Oznacza to wzrost o więcej niż 70% w porównaniu ze średnim poziomem 2 miliardów dol. na początku listopada br.

Dlaczego kurs Solany rośnie?

Niektórzy eksperci zauważyli, że optymizm panujący wokół SOL znacznie wzrósł po zakończeniu procesu Sama Bankmana-Frieda (SBF-a). Giełda niegdyś przynależna do tego zhańbionego przedsiębiorcy nabyła spore ilości tej wirtualnej waluty. Zarówno FTX, jak i Alameda Research wydały na Solanę ponad 1 miliard dol.

Co więcej, we wrześniu br. upadła platforma kryptowalut uzyskała zgodę sądu na przeprowadzenie sprzedaży zgromadzonych przez siebie tokenów SOL. Mimo początkowych obaw inwestorów Solany sprzedaż ta miała znikomy wpływ na cenę. Należy jednak podkreślić, iż na FTX nałożono tygodniowy limit sprzedaży.

SOL na celowniku inwestorów instytucjonalnych

Zdaniem części członków społeczności wirtualnych walut Solana może być lepszym wyborem inwestycyjnym niż Ethereum. Takie poglądy przedstawiła m.in. dyrektor generalna ARK Invest – Cathie Wood. Inwestorka ta uznała, że sieć, do której przynależy SOL, jest szybsza i tańsza niż blockchain ETH.

Niewątpliwie wspomniany projekt mógł przyciągnąć w ostatnim czasie instytucjonalny kapitał. Na początku października br. Solana odnotowała znaczny napływ środków do kryptowalutowych produktów inwestycyjnych, podczas gdy reszta topowych altcoinów doświadczała odpływów.

Solanareklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.