Memecoiny krwawią. Dwucyfrowe spadki na wykresach cenowych w ciągu 24h | Wiadomości | CrypS.

Memecoiny krwawią. Dwucyfrowe spadki na wykresach cenowych w ciągu 24h

Kursy memecoiny spadają

Ceny wielu topowych kryptowalut z segmentu memecoinów świecą dziś na czerwono, a największe tego typu tokeny notują nawet do 40% strat w trakcie ostatnich 24 godzin. Skąd ta korekta? Boom dobiega końca czy może rynek doświadcza przegrzania po kilku tygodniach wzrostów?


  • Kapitalizacja rynkowa sektora memecoinów w ciągu doby spadła o 5,93% i wynosi aktualnie 56,2 miliarda dolarów. Jeszcze 5 dni temu całkowity marketcap utrzymywał się na poziomie 70 miliardów dolarów,
  • Mocno oberwało się popularnym tokenom z ekosystemu Solany – WIF, BOME i MOWE straciły w dobę od 15 do 40% swojej ceny.

Korekta w segmencie memecoinów

Jeżeli spojrzeć szerzej na całościowy krajobraz ekosystemu kryptowalut, to obecna sytuacja w jego segmencie skupiającym się na memecoinach jest tak naprawdę dość oczywistym następstwem kilku postaw traderów.

Po tym, jak przez ostatnie tygodnie tokeny wybijane na blockchainie Solany rosły w górę, a ich marketcap powiększał się zasilany milionowym (a w niektórych przypadkach nawet i miliardowym) kapitałem, przyszedł w końcu czas na porządną korektę.

Chociaż 20-40% spadki w ciągu 24 godzin to też nie powód, by mówić o jakimś silnym załamaniu cen. No hallo, my tutaj mówimy przecież to projektach opartych tak naprawdę na czystej spekulacji, bez żądnych praktycznych funkcjonalności i aspiracji ich twórców do wprowadzenia jakiś innowacyjnych zmian w branży kryptowalut.

Od razu zaznaczę, że mamy na tej liście jednak pozytywne wyjątki, a jednym z nich jest Floki Inu, którego zespół naprawdę walczy o to, by stać się pełnoprawnym altcoinem z silnymi fundamentami.

Ale i ten token obecnie notuje spadek ceny. W ciągu 24h jego rynkowa wartość spadła o 7,73%, ale w skali tygodnia memecoin ten jest już stratny o prawie 23%.

Najbardziej krwawią dziś tokeny, których mint odbył się na blockchainie Solany. W tym przypadku od wczoraj ceny spadły dwucyfrowo.

Dogwifhat (WIF), czyli token o największym marketcapie z tego ekosystemu (mówimy stricte o memecoinach), od wczoraj stracił 21% swojej ceny i spadł z poziomu 4 dolarów do 3,25 dolarów.

Wykres cenowy WIF na giełdzie Binance. Źródło: TradingView

Jeszcze bardziej poleciał z rowerka Cat in a Dogs World (MEW), który stracił nawet i ponad 40% swojej ceny w ciągu ostatnich 24 godzin.

Wykres cenowy MEW na giełdzie Poloniex. Źródło: TradingView

Spadek o blisko 20% zaliczył także Book of Meme (BOME). Ten, jak i dwa wyżej wymienione projekty z Solany ostatnio dały spekulantom nieźle zarobić, tak więc przyszedł w końcu czas na realizację zysków. Przyczyny dzisiejszych spadków można także upatrywać w kolejnych problemach, jakich doświadcza ta sieć. Wczoraj aż 75% transakcji przeprowadzanych na tym blockchainie kończyło się niepowodzeniem, co mocno zezłościło jego użytkowników.

Wykres cenowy BOME na giełdzie Binance. Źródło: TradingView

Z innego łańcucha, na którym powstaje również sporo memicznych tokenów, warto wspomnieć o DEGEN, który jest wybijany w Base, czyli sieci od giełdy Coinbase. Ta kryptowaluta dziś także leci mocno w dół tracąc aż 40% wartości.

Wykres cenowy DEGEN na giełdzie Poloniex. Źródło: TradingView
Kursy memecoiny spadają

Śledź CrypS. w Google News. Czytaj najważniejsze wiadomości bezpośrednio w Google! Obserwuj ->

Zajrzyj na nasz telegram i dołącz do Crypto. Society. Dołącz ->

reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.