Liczba transferów NFT na Ethereum przewyższa transfery stablecoinów | Wiadomości | CrypS.

Liczba transferów NFT na Ethereum przewyższa transfery stablecoinów

Zerelik Maciej
nft

Według danych opublikowanych dziś przez Coin Metrics, NFT od lata ubiegłego roku stanowiły stosunkowo dużą część ekosystemu Ethereum pod względem transferów tokenów. Co więcej, liczba transferów NFT wciąż utrzymuje się w pobliżu rekordów wszech czasów.

Chociaż rynki kryptowalut nie radzą sobie najlepiej w ostatnich tygodniach, NFT są popularne jak nigdy dotąd. Według dzisiejszego wydania State of the Network od Coin Metrics, niewymienne tokeny – zazwyczaj oparte na standardzie tokenów ERC-721 Ethereum – od lipca biją na głowę zarówno stablecoiny, jak i główne tokeny ERC-20 pod względem całkowitej liczby transferów w ekosystemie.

Transfery NFT znajdują się obecnie w pobliżu rekordów wszech czasów. Dane Coin Metrics pokazują, że od lipca, codziennie dokonywane jest przynajmniej 300 000 transakcji dziennie.

Adopcja NFT była dominującym tematem w przestrzeni aktywów cyfrowych od lata ubiegłego roku. Być może przyciągnęła też więcej użytkowników do tej przestrzeni niż inne przypadki użycia kryptowalut. OpenSea, jeden z najpopularniejszych na świecie rynków NFT, osiągnął w zeszłym miesiącu wycenę na poziomie 13,3 mld USD. Tylko w roku 2021, wolumen transakcji (14 mld USD) na platformie wzrósł 646 razy w porównaniu z rokiem 2020. Rynek NFT od Coinbase (który jeszcze nie wystartował) zebrał ponad 1,5 miliona zapisów na listę oczekujących w ciągu dwóch dni od ogłoszenia.

Oprócz użytkowników detalicznych, wiele dużych firm również zaangażowało się w ten podsektor. Zwłaszcza po zmianie marki Facebooka na Meta i związanym z tym hype’em na Metaverse.

W zeszłym miesiącu dyrektor generalny YouTube Susan Wojcicki opublikowała plany giganta streamingu video dot. NFT. Z kolei McDonald’s zarejestrował w tym miesiącu dziesięć nowych znaków towarowych związanych z wirtualnymi dobrami.

nft
reklama
reklama