Liczba transferów NFT na Ethereum przewyższa transfery stablecoinów | Wiadomości | CrypS.

Liczba transferów NFT na Ethereum przewyższa transfery stablecoinów

Redakcja
nft

Według danych opublikowanych dziś przez Coin Metrics, NFT od lata ubiegłego roku stanowiły stosunkowo dużą część ekosystemu Ethereum pod względem transferów tokenów. Co więcej, liczba transferów NFT wciąż utrzymuje się w pobliżu rekordów wszech czasów.

Chociaż rynki kryptowalut nie radzą sobie najlepiej w ostatnich tygodniach, NFT są popularne jak nigdy dotąd. Według dzisiejszego wydania State of the Network od Coin Metrics, niewymienne tokeny – zazwyczaj oparte na standardzie tokenów ERC-721 Ethereum – od lipca biją na głowę zarówno stablecoiny, jak i główne tokeny ERC-20 pod względem całkowitej liczby transferów w ekosystemie.

Transfery NFT znajdują się obecnie w pobliżu rekordów wszech czasów. Dane Coin Metrics pokazują, że od lipca, codziennie dokonywane jest przynajmniej 300 000 transakcji dziennie.

Adopcja NFT była dominującym tematem w przestrzeni aktywów cyfrowych od lata ubiegłego roku. Być może przyciągnęła też więcej użytkowników do tej przestrzeni niż inne przypadki użycia kryptowalut. OpenSea, jeden z najpopularniejszych na świecie rynków NFT, osiągnął w zeszłym miesiącu wycenę na poziomie 13,3 mld USD. Tylko w roku 2021, wolumen transakcji (14 mld USD) na platformie wzrósł 646 razy w porównaniu z rokiem 2020. Rynek NFT od Coinbase (który jeszcze nie wystartował) zebrał ponad 1,5 miliona zapisów na listę oczekujących w ciągu dwóch dni od ogłoszenia.

Oprócz użytkowników detalicznych, wiele dużych firm również zaangażowało się w ten podsektor. Zwłaszcza po zmianie marki Facebooka na Meta i związanym z tym hype’em na Metaverse.

W zeszłym miesiącu dyrektor generalny YouTube Susan Wojcicki opublikowała plany giganta streamingu video dot. NFT. Z kolei McDonald’s zarejestrował w tym miesiącu dziesięć nowych znaków towarowych związanych z wirtualnymi dobrami.

nftreklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.