Liczba NFT na Solanie bije rekordy | Wiadomości | CrypS.

Liczba NFT na Solanie bije rekordy

Autor: Redakcja
Redaktor: Albert Czajkowski
solana

Dzień 7 września był rekordowy pod względem liczby NFT wyemitowanych w sieci Solana. Tego dnia stworzono aż 312 000 kolekcjonerskich tokenów – pięć razy więcej niż średnia liczba wcześniej stworzonych NFT.


O ile 4 września liczba NFT wydanych w sieci Solana wynosiła 39 000, to 7 września było to już 312 000. Tymczasem w dniu 8 września pojawiło się 292 tys. nowych NFT, a 9 września kolejne 178 tys.

W tym samym czasie wzrósł również wolumen handlu NFT w sieci Solana. 6 września wyniósł 373 tys. SOL (11,5 mln USD) i był najwyższy od maja tego roku. 7 maja wolumen był nieco niższy – 334 tys. SOL. Jednak wciąż jest to wynik powyżej średniej z ostatnich miesięcy.

Wzrost emisji NFT i wolumenu w sieci Solana wyróżnia się pozytywnie na tle ogólnego pola tokenów kolekcjonerskich. Inne sieci odnotowały w ostatnich miesiącach stały spadek wolumenu i ogólnej aktywności. Chase Barker, szef działu rozwoju w Fundacji Solana stwierdził:

Pamiętam, że jeszcze w zeszłym roku ‘niektórzy’ śmiali się z wydania NFT w sieci Solana.

Helium – migracja na Solana

Jakiś czas temu zespół projektu zdecentralizowanej łączności Helium przedstawił propozycję ulepszenia protokołu, która zakłada migrację na blockchain Solana.

Inne proponowane przez twórców usprawnienia to migracja księgowania danych do wyroczni oraz potwierdzenie algorytmu konsensusu Proof-of-Coverage (PoC). Rozwiązanie ma na celu zmniejszenie wymagań Helium w zakresie blockchaina, zwiększenie prędkości, poprawę niezawodności sieci i umożliwienie przejścia na Solanę.

solana

Śledź CrypS. w Google News. Czytaj najważniejsze wiadomości bezpośrednio w Google! Obserwuj ->

Zajrzyj na nasz telegram i dołącz do Crypto. Society. Dołącz ->

reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.