Helium zapowiada migrację do Solany | Wiadomości | CrypS.

Helium zapowiada migrację do Solany

Zerelik Maciej
helium

Zespół projektu zdecentralizowanej łączności Helium przedstawił propozycję ulepszenia protokołu, która zakłada migrację na blockchain Solana.


Inne proponowane przez twórców usprawnienia to migracja księgowania danych do wyroczni oraz potwierdzenie algorytmu konsensusu Proof-of-Coverage (PoC). Rozwiązanie ma na celu zmniejszenie wymagań Helium w zakresie blockchaina, zwiększenie prędkości, poprawę niezawodności sieci i umożliwienie przejścia na Solanę.

Solana to blockchain klasy Tier 1, który skupia się na skalowalności i szybkości. Algorytm konsensusu Proof-of-History pozwala na błyskawiczne potwierdzanie transakcji w sieci bez uszczerbku dla bezpieczeństwa.

W odniesieniu do propozycji rezygnacji z rozwijania własnego blockchaina, zespół Helium wyjaśnił, że w ostatnich latach zapewniał głównie bezproblemowe doświadczenie „gaszenia pożarów”. W tym czasie powstało wiele odmian sieci warstwy 1, które mogłyby stanowić podstawę projektu.

Zamiast poświęcać czas i wysiłek na ulepszanie blockchaina Helium, stało się jasne, że społeczność może skorzystać z rozwoju i połączonych zasobów większego ekosystemu.

Po proponowanej migracji transakcje tokenami HNT i Data Credits oraz zarządzanie tożsamością będą realizowane w Solanie. Zastosowanie wyroczni pozwoli zaoszczędzić na opłatach za walidację.

Migracja do skalowalnego i szybkiego blockchaina Solana pozwoli ekosystemowi Helium osiągnąć wyższy uptime, większą kompatybilność z innymi projektami i szybszą interakcję z użytkownikami przy zachowaniu bezpieczeństwa i niskich kosztów.

Aktywacja propozycji ulepszenia nastąpi po zatwierdzeniu przez głosowanie społeczności.

helium
reklama
reklama