Helium zapowiada migrację do Solany | Wiadomości | CrypS.

Helium zapowiada migrację do Solany

Autor: Redakcja
Redaktor: Albert Czajkowski
helium

Zespół projektu zdecentralizowanej łączności Helium przedstawił propozycję ulepszenia protokołu, która zakłada migrację na blockchain Solana.


Inne proponowane przez twórców usprawnienia to migracja księgowania danych do wyroczni oraz potwierdzenie algorytmu konsensusu Proof-of-Coverage (PoC). Rozwiązanie ma na celu zmniejszenie wymagań Helium w zakresie blockchaina, zwiększenie prędkości, poprawę niezawodności sieci i umożliwienie przejścia na Solanę.

Solana to blockchain klasy Tier 1, który skupia się na skalowalności i szybkości. Algorytm konsensusu Proof-of-History pozwala na błyskawiczne potwierdzanie transakcji w sieci bez uszczerbku dla bezpieczeństwa.

W odniesieniu do propozycji rezygnacji z rozwijania własnego blockchaina, zespół Helium wyjaśnił, że w ostatnich latach zapewniał głównie bezproblemowe doświadczenie “gaszenia pożarów”. W tym czasie powstało wiele odmian sieci warstwy 1, które mogłyby stanowić podstawę projektu.

Zamiast poświęcać czas i wysiłek na ulepszanie blockchaina Helium, stało się jasne, że społeczność może skorzystać z rozwoju i połączonych zasobów większego ekosystemu.

Po proponowanej migracji transakcje tokenami HNT i Data Credits oraz zarządzanie tożsamością będą realizowane w Solanie. Zastosowanie wyroczni pozwoli zaoszczędzić na opłatach za walidację.

Migracja do skalowalnego i szybkiego blockchaina Solana pozwoli ekosystemowi Helium osiągnąć wyższy uptime, większą kompatybilność z innymi projektami i szybszą interakcję z użytkownikami przy zachowaniu bezpieczeństwa i niskich kosztów.

Aktywacja propozycji ulepszenia nastąpi po zatwierdzeniu przez głosowanie społeczności.

heliumreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.