Który token jest następny w kolejce po ETF? Scaramucci wskazuje swojego faworyta, ale szansę ma inny altcoin | Wiadomości | CrypS.

Który token jest następny w kolejce po ETF? Scaramucci wskazuje swojego faworyta, ale szansę ma inny altcoin

ETF solana
W tym artykule:

Dziś cały rynek kryptowalut celebruje zgodę ze strony amerykańskiej SEC na utworzenie ETF-ów dla rynku spot etheru. W międzyczasie pojawiły się już spekulacje, który z altcoinów będzie następny do zatwierdzenia. Anthony Scaramucci typuje na token od Solany. Czy jednak słusznie?


  • Były doradca Donalda Trumpa opublikował dziś na X krótki wpis, w którym zasugerował uczestnikom rynku kryptowalut, by spodziewali się niebawem powstania funduszy giełdowych (ETF-ów) dla SOL,
  • Nie bylibyśmy jednak tacy pewni, że faktycznie kryptowaluta ta ma szansę na swój własny ETF, bowiem SEC przecież w kilku pozwach sądowych przeciwko podmiotom z tego rynku wymienił SOL jako niezarejestrowany papier wartościowy. Większe szanse ma jednak XRP.

Powstanie więcej ETF-ów spot na altcoiny?

Dziś w nocy amerykańska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) opublikowała na swojej stronie komunikat dot. zatwierdzenia wniosków o powstanie ETF-ów dla ceny spot etheru.

Będzie to drugi tego typu instrument finansowy, na który ten regulator wyraził zgodę, po tym jak wpierw “klepnął” w styczniu podania o fundusze giełdowe dla rynku kasowego bitcoina.

Nie wiadomo, czy to niektórych może ponosi euforia z powodu przełomowych zmian w ekosystemie kryptowalut, a może jest to tylko kupowanie plotek, by potem sprzedawać fakty, jednakże momentalnie pojawiły się głosy prognozujące analogiczne ETF-y na pozostałe altcoiny.

Czy takie oczekiwania faktycznie mają sens? Znany prokryptowalutowy finansista oraz współzałożyciel funduszu SkyBridge Capital –  Anthony Scaramucci – najwidoczniej uważa, że tak.

Dziś bowiem napisał na X, że nadszedł czas, by zacząć szykować się na otrzymanie ETF-ów dla Solany. Czy ten topowy altcoin, o marketcapie na poziomie ponad 74 miliardów dolarów, znajdujący się obecnie na 5. miejscu największych cyfrowych aktywów, ma na co liczyć?

 

No właśnie nie do końca. Zwróćmy uwagę na fakt, że bitcoin od dawna był uznawany przez SEC za stricte towar i nigdy ze strony tej instytucji nie padł żaden pozew dot. handlu nim jako niezarejestrowanym papierem wartościowym.

Gary Gensler jasno mówił, że wszystkie kryptowaluty z wyjątkiem BTC nie mogą być klasyfikowane jako towary. Inną sprawą jest to, czy branża cyfrowych aktywów się z nim zgadza w tym, stąd tyle batalii prawnych tej instytucji z firmami z tego sektora.

No właśnie, SEC przecież atakując chociażby giełdy kryptowalut (np. Binance, Coinbase i Kraken) zarzucał im handel niezarejestrowanymi papierami wartościowymi w postaci altcoinów. Wśród wskazywanych tokenów wielokrotnie znalazł się SOL.

W przypadku ETH takiej sytuacji nie było, a Gensler wielokrotnie pytany o to, czym jest ether, zwyczajnie migał się z udzieleniem jasnej odpowiedzi.

Kto ma ewentualnie szansę na swój ETF?

Bardziej więc skłanialibyśmy się do postawienia prognozy, że nie SOL, a token XRP od firmy Ripple ma szansę otrzymać swój dedykowany fundusz giełdowy dla rynku kasowego.

Dlaczego? Ponieważ SEC w zeszłym roku poniosła porażkę na tym polu z emitentem tej kryptowaluty, gdy sędzia Analisa Torres uznała altcoina od Ripple za towar, a nie papier wartościowy.

Jakiś czas temu natomiast pojawiły się doniesienia, że BlackRock, czyli największy na świecie zarządca aktywami, który jest czołowym emitentem spotowego ETF-a na bitcoina, a zaraz ich etheru, ma w planach starać się o analogiczny fundusz na XRP.

ETF solana

Śledź CrypS. w Google News. Czytaj najważniejsze wiadomości bezpośrednio w Google! Obserwuj ->

Zajrzyj na nasz telegram i dołącz do Crypto. Society. Dołącz ->

reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.