SEC rzuca ręcznik w sprawie przeciwko Ripple. Kurs XRP rośnie! | Wiadomości | CrypS.

SEC rzuca ręcznik w sprawie przeciwko Ripple. Kurs XRP rośnie!

Gary Gensler

Token Ripple, XRP, zdrożał od wczoraj o ok. 6%. Powód? Amerykańska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) wycofała swoje zarzuty dotyczące naruszenia przepisów z zakresu emisji papierów wartościowych stawiane szefostwu Ripple – Bradowi Garlinghouse’owi i Chrisowi Larsenowi.


SEC wywiesza białą flagę

Prawnicy reprezentujący Komisję Papierów Wartościowych i Giełd Stanów Zjednoczonych (SEC) ogłosili, że organ oddali wszystkie zarzuty wobec dyrektora generalnego Ripple, Brada Garlinghouse’a, i prezesa wykonawczego, Chrisa Larsena. Urzędnicy nie wycofują jednak zarzutów dot. sprawy przeciwko samej firmie Ripple.

Chris i ja […] staliśmy się celem SEC w ramach bezwzględnej próby zrujnowania nas oraz [naszej] firmy, nad którą tak wielu ciężko pracowało przez ponad dekadę

– napisał Garlinghouse na X.

Z kolei w odpowiedzi na to wszystko dyrektor prawny Ripple, Stuart Aldeorty, określił to posunięcie ze strony regulatora jako „kapitulację”.

SEC popełniła poważny błąd, ścigając osobiście Brada i Chrisa – a teraz skapitulowała, odrzucając wszelkie zarzuty stawiane naszemu kierownictwu. To nie jest ugoda. To jest kapitulacja SEC

– napisał na X.

Co dokładnie się stało?

Cała sprawa zaczęła się w grudniu 2020 r. SEC pozwała Ripple, Garlinghouse’a i Larsena. Poszło o to, że Komisja uznała, że spółka złamała prawo. Zdaniem urzędników wyemitowała nielegalne (niezarejestrowane) papiery wartościowe. Tymi ostatnimi miały być tokeny XRP.

Ostatecznie jednak w lipcu br. sędzia federalna Analisa Torres orzekła, że XRP nie jest papierem wartościowym, gdy jest sprzedawany inwestorom indywidualnym. Następnie SEC zadeklarowała, że odwoła się od wyroku.

Przypomnijmy jeszcze, że Torres odrzuciła później wniosek SEC o złożenie wniosku o złożenie odwołania tymczasowego na początku tego miesiąca, zauważając, że agencja nie wykazała, że odwołanie „istotnie przyspieszy ostateczne zakończenie postępowania”.

Nie jest jasne, dlaczego SEC zdecydowała się wycofać zarzuty dot. Garlinghouse’a i Larsena po prawie trzech latach. Możliwe, że to zapowiedź wycofania zarzutów dot. samej firmy.

Dziś 1 XRP kosztuje 0,5 USD, co przekłada się na ok. 6-procentowy skok ceny od wczoraj. W skali tygodnia kurs wzrósł o taką samą wartość.

Źródło: Tradingview
Gary Genslerreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.