Kryptowaluty nie są papierami wartościowymi! Binance odnosi zwycięstwo w sądzie z SEC | Wiadomości | CrypS.

Kryptowaluty nie są papierami wartościowymi! Binance odnosi zwycięstwo w sądzie z SEC

BNB token

Największa na świecie giełda kryptowalut po ponad roku od otrzymania pozwu od amerykańskiego regulatora w końcu przejmuje prowadzenie w tym sporze. Sędzia Amy Berman Jackson opowiedziała się po stronie Binance odrzucając większość roszczeń SEC.


  • Jak przekazała sama giełda, amerykański Sąd Federalny orzekł, że oferowane przez nią kryptoaktywa nie stanowią oferty niezarejestrowanych papierów wartościowych,
  • Co więcej, natywny token Binance, czyli BNB, nie ma charakteru umowy inwestycyjny w przypadku sprzedaży wtórnej. Tak samo stablecoin BUSD, który niedawno został wycofany z rynku, nie posiadał cech stanowiących o tym, że jest papierem wartościowym.

Sukces Binance w sprawie przeciwko SEC

Amerykański Sąd Federalny w końcu orzekł coś, co może zburzyć fundamenty kontrowersyjnej i stanowiącej kość niezgody tezy ze strony członków Komisji Papierów Wartościowych i Giełd (SEC).

Ci bowiem, na czele przewodniczącym tej instytucji – Gary’m Genslerem – w dalszym ciągu upierają się, że wszystkie kryptowaluty z wyjątkiem bitcoina są papierami wartościowymi.

Na tej podstawie regulator pozywa jak idzie podmioty z branży cyfrowych aktywów, zarzucając im emisję oraz handel niezarejestrowanymi tego typu aktywami. Najgłośniejsze konflikty na tym tle to te przeciwko firmie Ripple (który już w większość został wygrany w sądzie przez emitenta XRP) oraz giełdom Coinbase, Kraken oraz Binance.

Ta ostatnia najbardziej zaciekle się broni przed kontrowersyjnymi oskarżeniami ze strony SEC i wygląda na to, że jej trwanie w tym przynosi w końcu efekty.

Otóż, jak przekazano dziś oficjalnie na blogu giełdy, sędzia Amy Berman Jackson orzekła, że handel cyfrowymi aktywami na platformie Binance nie jest równoznaczny z ofertą papierów wartościowych.

Sąd uznał, że podejście SEC zaciemniło kwestie i zignorowało precedens Sądu Najwyższego Stanów Zjednoczonych. Sąd podkreślił również, że należy skupić się na tym, czy okoliczności towarzyszące każdej transakcji czynią ją transakcją papierów wartościowych

– napisano w oficjalnym poście na blogu giełdy.

Kolejny z odrzuconych zarzutów dotyczy natywnej kryptowaluty giełdy, czyli BNB Coina, którego dotyczy twierdzenie, że jego wtórny handel stanowi umowę inwestycyjną.

Mało tego, w końcu przyznano, że już wycofany z rynku stablecoin – Binance USD (BUSD) – który niegdyś był trzecim największym tego typu tokenem na rynku, nie był papierem wartościowym.

Jak podkreśliła Jackson, SEC nie przedstawiła żadnych dowodów, które by stanowiły potwierdzenie zapewnień ze strony emitenta BUSD – firmy Paxos – jakoby inwestorzy mogli spodziewać się wzrostu jego wartości dzięki wysiłkom Binance.

W wyniku tychże oskarżeń kryptowaluta została wycofana z obiegu i całkowicie zniknęła z rynku w lutym tego roku.

BNB tokenreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.