Duże spadki na rynku kryptowalut przez problemy Silvergate | Wiadomości | CrypS.

Duże spadki na rynku kryptowalut przez problemy Silvergate

Redaktor: Michał Misiura
bitcoin crash spadki

Piątek na rynkach aktywów cyfrowych rozpoczął się od spadków na giełdach w Hongkongu. W sumie bitcoin i ethereum odnotowały spadki powyżej 5%, ponieważ klienci opuszczają rynek po doniesieniach o problemach banku Silvergate, którego akcje straciły w ostatnich dniach aż 58% wartości.


– Klienci instytucjonalni wykazują pewną nerwowość związaną z informacjami o banku Silvergate – powiedział Nick Ruck z ContentFi. Ruck wskazał również, że źródłem zmienności BTC mogą być informacje o zbliżającym się uwolnieniu części środków z giełdy Mt. Gox. Inwestorzy mogą obawiać się, że część z nich trafi na rynek zwiększając podaż bitcoina w obiegu.

Nagła wyprzedaż zebrała żniwo na głównej giełdzie kryptowalut Coinbase, która zaczęła doświadczać problemów z łącznością o godz. 10:20 czasu hongkońskiego. Inne główne giełdy kryptowalut, w tym Binance, Bitfinex, Kucoin, OKX i Kraken, nie zgłosiły podobnych problemów.

Cena Bitcoina spadła do najniższego poziomu 22 020 USD, gdy rozpoczęły się godziny handlu w Azji. W dniu poprzednim wartość BTC utrzymywała się na poziomie 23 500 USD. Podobne spadki odnotował ETH, który z 1650 USD w czwartek spadł do 1550 USD na otwarciu notowań w piątek.

Duży odpływ kapitału z giełd

Według CoinMarketCap kapitalizacja rynkowa bitcoina spadła o ponad 20 mld USD do poziomu 431,9 mld USD. Ogólna kapitalizacja rynkowa kryptowalut jest na poziomie 1,07 bln USD. Otwarte pozycje na kontraktach terminowych BTC spadły o ok. 10%, a w przypadku ETH spadek wyniósł 5%.

Nagłe spadki wartości kryptowalut spowodowały również duży odpływ kapitału z giełd kryptowalutowych. Wstępne szacunki podają kwotę ok. 250 mln USD, co jest najwyższą wartością od ośmiu miesięcy. Przypomnijmy, że wczoraj bank Silvergate poinformował o możliwych problemach z wypłacalnością i zapowiedział, że spóźni się ze złożeniem rocznego sprawozdania. Wcześniej pojawiły się informacje o stracie banku na poziomie 1 mld USD.

bitcoin crash spadkireklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.