Kopanie Bitcoina staje się o 6% trudniejsze dzięki pierwszej pozytywnej korekcie od maja | Wiadomości | CrypS.

Kopanie Bitcoina staje się o 6% trudniejsze dzięki pierwszej pozytywnej korekcie od maja

Autor: Redakcja
Redaktor: Albert Czajkowski
kopanie bitcoina (BTC) poradnik

Poziom trudności wydobycia Bitcoina – pomiar tego, jak trudno jest wydobywać kryptowalutę – wzrósł dziś o 6%. Wszystko za sprawą kolejnej dwutygodniowej korekty.

Jest to pierwsza pozytywna korekta od czasu majowego krachu. Krach ten, przyśpieszony przez anty-bitcoinowe regulacje górnicze z Chin, doprowadził do czterech z rzędu spadków trudności.

Trudność wydobycia Bitcoina mierzy, jak dużo mocy obliczeniowej jest potrzebne, aby zarobić BTC z walidacji transakcji w sieci. Sieć dostosowuje jej poziom raz na dwa tygodnie, aby odzwierciedlić konkurencję wśród górników. Im więcej górników próbuje kopać Bitcoina, tym trudniejsze staje się jego wydobycie

Trudność osiągnęła szczyt w połowie maja. Dwutygodniowa korekta zwiększyła ją wtedy o 21,53%. Jednak od tego czasu wskaźnik ten zmierzał na południe.

Trudność spadła w czerwcu i lipcu po tym, jak chińscy górnicy, którzy byli odpowiedzialni za około 65% hash rate sieci, masowo emigrowali lub sprzedawali maszyny górnicze do zagranicznych farm. Wszystko za sprawą kampanii ograniczenia wydobycia Bitcoina w Państwie Środka.

W dniu 3 lipca Bitcoin zanotował największy w historii spadek trudności – 28%. W kolejnej korekcie spadek wyniósł kolejne 4,81%.

kopanie bitcoina (BTC) poradnik

Śledź CrypS. w Google News. Czytaj najważniejsze wiadomości bezpośrednio w Google! Obserwuj ->

Zajrzyj na nasz telegram i dołącz do Crypto. Society. Dołącz ->

reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.