Trudność kopania BTC spada do najniższego poziomu od 5 miesięcy | Wiadomości | CrypS.

Trudność kopania BTC spada do najniższego poziomu od 5 miesięcy

Autor: Redakcja
Redaktor: Albert Czajkowski
Druga co do wielkości korekta w spadku trudności wydobycia BTC

Po ostatnich zakazach Chin, trudność wydobycia przeszła kolejną korektę. W rezultacie, wskaźnik spadł o 20% w mniej niż miesiąc. Oznacza to, że w tym momencie Bitcoina kopie się najłatwiej od pięciu miesięcy.

Chiny sprzeciwiają się wydobyciu Bitcoina

Największy kraj na świecie pod względem liczby ludności powtarza swoje negatywne stanowisko wobec przemysłu kryptowalutowego od prawie dekady. W maju po raz kolejny uczynił to samo. Tym razem jednak posunął się o krok dalej.

W ostatnich tygodniach, niektóre z regionów odpowiedzialnych za sporą ilość hashrate’u BTC otrzymały oficjalne zawiadomienia o konieczności wstrzymania wszelkich operacji. Chiny twierdzą bowiem, że kopanie Bitcoina może “stwarzać zagrożenie bezpieczeństwa związane z ich zużyciem energii elektrycznej”.

Pomimo bycia najbardziej rozwiniętym krajem pod względem hashrate’u przez ostatnie kilka lat, dominacja Chin szybko maleje. Niektóre źródła podają, że w ciągu miesiąca zmniejszyła się ona nawet o około 10%.

Zamiast tego, korzyści czerpią inne kraje, w tym te położone w Ameryce Północnej. Przyciągają one górników dzięki dużej ilości energii odnawialnej.

Trudność Bitcoina spada do 5-miesięcznego minimum

Podczas gdy w Chinach trwa walka z górnikami, muszą oni dokonać relokacji sprzętu. Z tego powodu cierpi hashrate największego na świecie blockchaina. Metryka ta spadła z majowego ATH na poziomie 180M TH/s, do 136M TH/s – co oznacza spadek o 25%.

W wyniku tego spadku interweniować musiał samoregulujący się blockchain BTC. W momencie tworzenia sieci Satoshi Nakamoto zaimplementował w nim mechanizm samokorygujący, który w zależności od liczby aktywnych górników zwiększa lub zmniejsza trudność wydobycia.

Funkcja ta występuje co 2 016 bloków (czyli mniej więcej co dwa tygodnie), a w sytuacjach takich jak ta opisana powyżej ułatwia górnikom wykonywanie ich pracy i uzyskiwanie nagród za blok.

Kilka tygodni temu sieć dostosowała się i znacznie obniżyła poziom trudności. Wczoraj miał miejsce kolejny spadek i tym razem był on jeszcze bardziej obfity, bo aż 20-procentowy. Według Glassnode, trudność kopania osiągnęła najniższy poziom od pięciu miesięcy.

Druga co do wielkości korekta w spadku trudności wydobycia BTCreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.