Kolejny projekt DeFi zhackowany. Paid Network traci 3 mln USD | Wiadomości | CrypS.

Kolejny projekt DeFi zhackowany. Paid Network traci 3 mln USD

Autor: Redakcja
Redaktor: Albert Czajkowski
Akropolis hack DeFi

Protokół DeFi Paid Network został zhackowany. Napastnicy wykorzystali lukę, która pozwoliła na wyemitowanie milionów nowych tokenów.

Około 18:10 UTC w dniu 5 marca, nieznany haker wykorzystał funkcję emisji tokenów i stworzył ponad 59,4 milionów tokenów PAID, wartych w momencie ataku 166 milionów dolarów. Wkrótce potem zaczął  on sprzedawać nielegalnie stworzone tokeny na zdecentralizowanej giełdzie Uniswap. Z powodzeniem udało mu się pozbyć około 2,5 miliona tokenów PAID. Haker wymienił je za około 2000 ETH (równowartość 3 milionów dolarów).

Zalew nowych tokenów na rynku spowodował natychmiastowy spadek ceny tokena PAID z 2,80 do 0,40 USD. Na adresie portfela hakera nadal znajduje się ponad 56 milionów tokenów PAID, wartych w momencie pisania tego tekstu około 24 milionów dolarów.

Kto stoi za atakiem?

Mimo, że zespół deweloperski zaprzeczył, że była to “wewnętrzna praca”, społeczność spekuluje, że to twórca projektu mógł przeprowadzić atak. Na poparcie tego zarzutu podają, że niektóre funkcje mogą być wywoływane tylko przez określone adresy.

Aby zapobiec dalszym szkodom, Paid Network ogłosiło wycofanie płynności z podatnego na ataki kontraktu. Zespół planuje również stworzenie nowego smart kontraktu, który przywróci saldo tokenów.

Paid Network obiecał, że wkrótce opublikuje szczegółowy raport dot. ataku.

Akropolis hack DeFi

Śledź CrypS. w Google News. Czytaj najważniejsze wiadomości bezpośrednio w Google! Obserwuj ->

Zajrzyj na nasz telegram i dołącz do Crypto. Society. Dołącz ->

reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.