Kolejny exploit DeFi - tym razem Bondly Finance | Wiadomości | CrypS.

Kolejny exploit DeFi – tym razem Bondly Finance

Autor: Redakcja
Redaktor: Albert Czajkowski
bonly finance hack

Wygląda na to, że sektor zdecentralizowanych finansów (DeFi) nadal jest celem hakerów. Kolejny, tym razem dość popularny projekt, padł ofiarą exploita.

Protokół, o którym mowa, to Bondly Finance. Jest to projekt, którego celem jest zapewnienie infrastruktury płatniczej do sprzedaży cyfrowych biznesów i aktywów.

W tweecie sprzed kilku godzin, zespół projektu ujawnił naruszenie oraz zalecił użytkownikom natychmiastowe wstrzymanie wszelkich transakcji.

W chwili pisania tego tekstu, na oficjalnym koncie projektu na Twitterze i Telegramie nie pojawiły się żadne konkretne informacje. Póki co, wiemy jedynie, że nie zostały naruszone smart kontrakty projektu. Pozostaje więc czekać na dalsze aktualizacje

W bezpośredniej konsekwencji ogłoszenia exploita, cena rodzimego tokena ekosystemu BONDLY spadła o ponad 60% w ciągu kilku godzin. PeckShield, firma zajmująca się bezpieczeństwem blockchain i analizą danych, wyjaśniła spadek cen emisją 373 milionów tokenów na blockchainie Ethereum. Co więcej, twierdzi ona również, że tokeny zostały wyemitowane przez adres twórcy projektu. Zasadniczo PeckShield oskarża Bondly o wykonanie tzw. rug pulla.

bonly finance hack

Śledź CrypS. w Google News. Czytaj najważniejsze wiadomości bezpośrednio w Google! Obserwuj ->

Zajrzyj na nasz telegram i dołącz do Crypto. Society. Dołącz ->

reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.