Kolejny exploit DeFi - tym razem Bondly Finance | Wiadomości | CrypS.

Kolejny exploit DeFi – tym razem Bondly Finance

Maciej Zerelik
bonly finance hack

Wygląda na to, że sektor zdecentralizowanych finansów (DeFi) nadal jest celem hakerów. Kolejny, tym razem dość popularny projekt, padł ofiarą exploita.

Protokół, o którym mowa, to Bondly Finance. Jest to projekt, którego celem jest zapewnienie infrastruktury płatniczej do sprzedaży cyfrowych biznesów i aktywów.

W tweecie sprzed kilku godzin, zespół projektu ujawnił naruszenie oraz zalecił użytkownikom natychmiastowe wstrzymanie wszelkich transakcji.

W chwili pisania tego tekstu, na oficjalnym koncie projektu na Twitterze i Telegramie nie pojawiły się żadne konkretne informacje. Póki co, wiemy jedynie, że nie zostały naruszone smart kontrakty projektu. Pozostaje więc czekać na dalsze aktualizacje

W bezpośredniej konsekwencji ogłoszenia exploita, cena rodzimego tokena ekosystemu BONDLY spadła o ponad 60% w ciągu kilku godzin. PeckShield, firma zajmująca się bezpieczeństwem blockchain i analizą danych, wyjaśniła spadek cen emisją 373 milionów tokenów na blockchainie Ethereum. Co więcej, twierdzi ona również, że tokeny zostały wyemitowane przez adres twórcy projektu. Zasadniczo PeckShield oskarża Bondly o wykonanie tzw. rug pulla.

bonly finance hack
reklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.