Kolejny exploit DeFi - tym razem Bondly Finance | Wiadomości | CrypS.

Kolejny exploit DeFi – tym razem Bondly Finance

Zerelik Maciej
bonly finance hack

Wygląda na to, że sektor zdecentralizowanych finansów (DeFi) nadal jest celem hakerów. Kolejny, tym razem dość popularny projekt, padł ofiarą exploita.

Protokół, o którym mowa, to Bondly Finance. Jest to projekt, którego celem jest zapewnienie infrastruktury płatniczej do sprzedaży cyfrowych biznesów i aktywów.

W tweecie sprzed kilku godzin, zespół projektu ujawnił naruszenie oraz zalecił użytkownikom natychmiastowe wstrzymanie wszelkich transakcji.

W chwili pisania tego tekstu, na oficjalnym koncie projektu na Twitterze i Telegramie nie pojawiły się żadne konkretne informacje. Póki co, wiemy jedynie, że nie zostały naruszone smart kontrakty projektu. Pozostaje więc czekać na dalsze aktualizacje

W bezpośredniej konsekwencji ogłoszenia exploita, cena rodzimego tokena ekosystemu BONDLY spadła o ponad 60% w ciągu kilku godzin. PeckShield, firma zajmująca się bezpieczeństwem blockchain i analizą danych, wyjaśniła spadek cen emisją 373 milionów tokenów na blockchainie Ethereum. Co więcej, twierdzi ona również, że tokeny zostały wyemitowane przez adres twórcy projektu. Zasadniczo PeckShield oskarża Bondly o wykonanie tzw. rug pulla.

bonly finance hack
reklama
reklama