Kanada: Złodzieje próbowali ukraść... Bitomat | Wiadomości | CrypS.

Kanada: Złodzieje próbowali ukraść… Bitomat

Autor: Redakcja
Redaktor: Albert Czajkowski
bitomat

W środę, Vernon Morning Star poinformował o nieudanej próbie kradzieży Bitomatu. Chociaż nieznani przestępcy nie byli w stanie ruszyć maszyny z miejsca, poważnie uszkodzili znajdującą się nieopodal nieruchomość. Policja nadal próbuje namierzyć podejrzanych.

Incydent miał miejsce w sklepie w Kelowna, w Kanadzie. Według lokalnej policji, dwaj przestępcy podjęli kilka prób kradzieży Bitomatu, jednak nie udało im się dokończyć procederu. W pewnym momencie użyli oni nawet samochodu GMC Sierra, aby przebić się przez wejście budynku, które zabezpieczało urządzenie.

Wszystkie te próby zakończyły się niepowodzeniem. Przestępcy byli tak bardzo zainteresowani kradzieżą Bitomatu, że spowodowali poważne uszkodzenia innych nieruchomości otaczających maszynę. Szkody te, według raportu zostały wycenione na kilka tysięcy dolarów.

Rzecznik prasowy Kelowna RCMP, Solana Paré, powiedział:

“Wstępna ocena przeprowadzona przez pracowników na miejscu, sugeruje, że pomimo tysięcy dolarów spowodowanych szkód, nic nie wydaje się być skradzione. Podejrzanym nie udało się też ukraść bitomatu”.

Policja stara się zdemaskować podejrzanych stojących za próbą kradzieży. Śledczy kryminalni zebrali dowody z miejsca zdarzenia i wysłali je do dokładnego zbadania.

Przestępcy korzystają z Bitomatów

Niedawno liczba wszystkich bitomatów zainstalowanych na całym świecie osiągnęła ponad 10 000. Choć jest to ważny kamień milowy, czerwcowy raport wydany przez CipherTrace sugerował, że większość istniejących maszyn do obsługi kryptowalut, jest wykorzystywana do dokonywania nielegalnych transakcji.

Przestępcy ze względu na anonimowość jaką zapewniają te maszyny, coraz częściej wykorzystują je do przenoszenia nielegalnych funduszy.

W połowie sierpnia informowaliśmy też, że policja z Hongkongu aresztowała trzech mężczyzn, którzy rzekomo „oszukiwali” bitomaty. Tym sposobem udało im się zarobić 30 tys. dolarów. Największa kwota wyciągnięta z jednego urządzenia wynosiła około 8 tys dolarów.

Na początku sierpnia Niemiecki organ nadzoru finansowego (BaFin) rozpoczął demontaż i konfiskatę bitomatów należących do polskiej firmy Shitcoins Club. 6 miesięcy temu, urząd nakazał spółce zaprzestanie prowadzenia działalności w kraju.

 

bitomatreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.