Policja w Hongkongu schwytała rabusiów którzy okradli bitomat | Wiadomości | CrypS.

Policja w Hongkongu schwytała rabusiów którzy okradli bitomat

Zerelik Maciej
bitomat

Wraz z rozwojem branży kryptowalut i jej powolną, ale stabilną adopcją na całym świecie, przestępcy wpadają na coraz to nowe pomysły. Niedawno władze Hongkongu zatrzymały złodziei, którzy wykorzystując „luki” w bitomatach, ukradli 30 tys. dolarów

Obrabowany bitomat

Chociaż tego typu kradzieże nie są bardzo powszechne, niedawny raport South China Morning Post ujawnił, że policja z Hongkongu aresztowała trzech mężczyzn, którzy rzekomo „oszukiwali” bitomaty. Tym sposobem udało im się zarobić 30 tys. dolarów. Największa kwota wyciągnięta z jednego urządzenia wynosiła około 8 tys dolarów.

Mężczyzną w wieku od 26 do 55 lat, udało się wyciągnąć środki z 6 bitomatów, za pomocą 11 transkacji. Łączna skradziona kwota wyniosła 30 000 dolarów.

Raport dodaje, że sprawcy wykorzystali pewne nieujawnione „luki”, które umożliwiły im wypłatę gotówki bez oficjalnej autoryzacji. Inspektor Wilson Tam z biura ds. bezpieczeństwa cybernetycznego i przestępstw technologicznych, powiedział:

„Nie mogę ujawnić, jakie to są luki. Ale każda transakcja Bitcoin wymaga weryfikacji. Może pierścień ominął proces weryfikacji przed zabraniem pieniędzy”.

Policja została poinformowana o przestępstwie przez dwie giełdy kryptowalutowe, które zarządzały tymi bitomatami. Tam dodał, że obie strony zostały ostrzeżone, zauważając, że ta sprawa była pierwszą tego typu w Hongkongu.

„Zaoferowaliśmy obu firmom doradztwo w zakresie bezpieczeństwa i wierzymy, że zmodernizują swoje systemy. Po raz pierwszy natknęliśmy się na oszustwa związane z bitomatami”.

Władze uważają trzy aresztowane osoby mogą być członkami większej grupy stojącej za większymi operacjami przestępczymi.

Krypto przestępczość cały czas się rozwija

Podobny przypadek został odnotowany w zeszłym roku, w Kanadzie. Dwóch złodziei włamało się na lokalny rynek żywności w Vernon , aby obrabować bitomat. Złodziejom udało się uciec z łupem zaledwie 3000 dolarów, jednak w maszynie nadal znajdowało się 37 000 dolarów,

Rosnący popyt na Bitcoina wśród inwestorów spowodował, że w czerwcu 2020 roku liczba bitomatów na całym świecie osiągnęła 8000 . Duża zmienność BTC i jego stale rosnąca wartość, sprawiła że jest on coraz częstszym celem przestępców.

bitomat
reklama
reklama