Policja w Hongkongu schwytała rabusiów którzy okradli bitomat | Wiadomości | CrypS.

Policja w Hongkongu schwytała rabusiów którzy okradli bitomat

Autor: Redakcja
Redaktor: Albert Czajkowski
bitomat

Wraz z rozwojem branży kryptowalut i jej powolną, ale stabilną adopcją na całym świecie, przestępcy wpadają na coraz to nowe pomysły. Niedawno władze Hongkongu zatrzymały złodziei, którzy wykorzystując “luki” w bitomatach, ukradli 30 tys. dolarów

Obrabowany bitomat

Chociaż tego typu kradzieże nie są bardzo powszechne, niedawny raport South China Morning Post ujawnił, że policja z Hongkongu aresztowała trzech mężczyzn, którzy rzekomo “oszukiwali” bitomaty. Tym sposobem udało im się zarobić 30 tys. dolarów. Największa kwota wyciągnięta z jednego urządzenia wynosiła około 8 tys dolarów.

Mężczyzną w wieku od 26 do 55 lat, udało się wyciągnąć środki z 6 bitomatów, za pomocą 11 transkacji. Łączna skradziona kwota wyniosła 30 000 dolarów.

Raport dodaje, że sprawcy wykorzystali pewne nieujawnione “luki”, które umożliwiły im wypłatę gotówki bez oficjalnej autoryzacji. Inspektor Wilson Tam z biura ds. bezpieczeństwa cybernetycznego i przestępstw technologicznych, powiedział:

“Nie mogę ujawnić, jakie to są luki. Ale każda transakcja Bitcoin wymaga weryfikacji. Może pierścień ominął proces weryfikacji przed zabraniem pieniędzy”.

Policja została poinformowana o przestępstwie przez dwie giełdy kryptowalutowe, które zarządzały tymi bitomatami. Tam dodał, że obie strony zostały ostrzeżone, zauważając, że ta sprawa była pierwszą tego typu w Hongkongu.

“Zaoferowaliśmy obu firmom doradztwo w zakresie bezpieczeństwa i wierzymy, że zmodernizują swoje systemy. Po raz pierwszy natknęliśmy się na oszustwa związane z bitomatami”.

Władze uważają trzy aresztowane osoby mogą być członkami większej grupy stojącej za większymi operacjami przestępczymi.

Krypto przestępczość cały czas się rozwija

Podobny przypadek został odnotowany w zeszłym roku, w Kanadzie. Dwóch złodziei włamało się na lokalny rynek żywności w Vernon , aby obrabować bitomat. Złodziejom udało się uciec z łupem zaledwie 3000 dolarów, jednak w maszynie nadal znajdowało się 37 000 dolarów,

Rosnący popyt na Bitcoina wśród inwestorów spowodował, że w czerwcu 2020 roku liczba bitomatów na całym świecie osiągnęła 8000 . Duża zmienność BTC i jego stale rosnąca wartość, sprawiła że jest on coraz częstszym celem przestępców.

bitomatreklama

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.