Jasna strona blockchain [krypto-prasówka 4.03] | Wiadomości | CrypS.

Jasna strona blockchain [krypto-prasówka 4.03]

Michał Misiura
pozytywna krypto-prasówka

W nowej krypto-prasówce: zapowiedź dodania płatności w kryptowalutach przez eBay, kolekcje NFT Boba Dylana i Milesa Davisa oraz niewymienne tokeny jako sposób finansowania produkcji filmowej.

Prezes eBay: zaakceptujemy kryptowaluty

Jamie Iannone, prezes spółki eBay, ujawnił w wywiadzie dla The Street, że platforma e-commerce już od dłuższego czasu chce zintegrować opcje płatności kryptowalutami. Być może oficjalne komunikaty w tej sprawie zostaną opublikowane jeszcze w marcu.

Cryps: eBay wkrótce wprowadzi opcje płatności kryptowalutami – twierdzi CEO

Miasto Lugano przyjmuje BTC, USDT i LVGA

Szwajcarskie miasto Lugano zacznie przyjmować kryptowaluty za bilety parkingowe, podatki i czesne. Bitcoin, stablecoin USDT oraz natywny miejski token LVGA staną się tutaj akceptowalnym środkiem płatności. Burmistrz Lugano kreśli plany uczynienia miasta blockchainową stolicą Europy.

Cryps: Miasto Lugano zaakceptuje BTC, USDT i LVGA jako prawny środek płatniczy

Zdecentralizowane finansowanie filmu

Hiszpański reżyser wyemitował NFT, którego sprzedaż ma sfinansować powstanie filmu fabularnego „Calladita”. Jego zdaniem przewagą tego rodzaju zbiórki nad platformami Kickstarter lub Indiegogo, jest lepsze dopasowanie interesów twórców i wspierających. Kupujący NFT otrzymają unikalne materiały z planu, fotosy, wideo, lub możliwość zareklamowania się w filmie.

Decrypt: Indie Feature Film 'Calladita’ to Raise Funds Using NFTs

Kolekcja NFT od Boba Dylana

Sony Music i Universal Music Group, czyli dwie największe wytwórnie muzyczne na świecie, nawiązały oficjalną współpracę z marketplace NFT Snowcrash (ekosystem Solana). Jej efektem będą kolekcje NFT związane z Bobem Dylanem i Milesem Davisem, które trafią do sprzedaży jeszcze w tym roku.

Cointelegraph: Bob Dylan goes meta as Sony and Universal partner with Snowcrash NFT platform

Vodafone uruchamia platformę IoT

Gigant telekomunikacyjny Vodafone uruchomił platformę blockchain, która autoryzuje podłączone urządzenia IoT do wykonywania bezpiecznych automatycznych transakcji w imieniu klienta. Rozwiązanie o nazwie Digital Asset Broker (DAB) może otworzyć nowy rozdział w rozwoju Internetu Rzeczy.

Finblod: Vodafone launches new Blockchain-based ‘Economy of Things’ platform

pozytywna krypto-prasówka
reklama
reklama