Miasto Lugano zaakceptuje BTC, USDT i LVGA jako prawny środek płatniczy | Wiadomości | CrypS.

Miasto Lugano zaakceptuje BTC, USDT i LVGA jako prawny środek płatniczy

Anna Sutowicz
pierwszy etap nowego prawa związanego z blockchainem i rynkiem kryptowalut wychodzi w szwajcarii

Mieszkańcy szwajcarskiego Lugano będą mogli płacić kryptowalutami za bilety parkingowe, podatki i czesne. BTC, USDT i LVGA mają zostać zaakceptowane jako prawny środek płatniczy.

Partnerstwo z Tether

Szwajcaria prawdopodobnie planuje zostać kolejną krypto-utopią. Dyrektor techniczny Tether, Paolo Ardoino we wczorajszym przemówieniu powiedział, że firma założyła fundusz o wartości 3 mln franków szwajcarskich we współpracy z urzędnikami miasta Lugano:

Chcemy pokazać, że te narzędzia, te instrumenty, te waluty, które zostały stworzone, mogą faktycznie działać w [lokalnie kontrolowanym] tętniącym życiem środowisku, takim jak miasto Lugano.

Posunięcie to znacznie wykracza poza działania innych szwajcarskich miejscowości, które od pewnego czasu akceptują kryptowaluty do płatności podatkowych. Nieco podobnie do Salwadoru, Lugano zmierza do tego, by wszystkie firmy bezproblemowo wykorzystywały BTC, USDT i LVGA do codziennych transakcji. Oczekuje się, że blisko 200 sklepów oraz przedsiębiorstw w okolicy będzie akceptowało płatności kryptograficzne za towary i usługi.

Lugano – główne centrum blockchain w Europie

Celem projektu jest uczynienie miasta Lugano głównym centrum blockchain w Europie. W ramach partnerstwa, Paolo Ardoino powiedział, że stworzy fundusz o wartości do 100 mln franków szwajcarskich. By w ten sposób między innymi pomóc finansować startupy oparte na technologii blockchain.

Pietro Poretti, dyrektor miasta Lugano powiedział, że decyzja o przyjęciu BTC i USDT jako prawnego środka płatniczego trwała wiele lat. Miasto zaczęło swoje eksperymenty z technologią blockchain i płatnościami kryptowalutowymi w 2020 roku, ustanawiając program lojalnościowy z własnym tokenem punktowym o nazwie LVGA.

Lugano to ósme co do wielkości miasto w Szwajcarii. Jego populacja wynosi około 63 000 osób. Będzie gospodarzem konferencji Bitcoin World Forum, która ma odbyć się w październiku tego roku.

pierwszy etap nowego prawa związanego z blockchainem i rynkiem kryptowalut wychodzi w szwajcariireklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.