Miasto Lugano zaakceptuje BTC, USDT i LVGA jako prawny środek płatniczy | Wiadomości | CrypS.

Miasto Lugano zaakceptuje BTC, USDT i LVGA jako prawny środek płatniczy

Anna Sutowicz
pierwszy etap nowego prawa związanego z blockchainem i rynkiem kryptowalut wychodzi w szwajcarii

Mieszkańcy szwajcarskiego Lugano będą mogli płacić kryptowalutami za bilety parkingowe, podatki i czesne. BTC, USDT i LVGA mają zostać zaakceptowane jako prawny środek płatniczy.

Partnerstwo z Tether

Szwajcaria prawdopodobnie planuje zostać kolejną krypto-utopią. Dyrektor techniczny Tether, Paolo Ardoino we wczorajszym przemówieniu powiedział, że firma założyła fundusz o wartości 3 mln franków szwajcarskich we współpracy z urzędnikami miasta Lugano:

Chcemy pokazać, że te narzędzia, te instrumenty, te waluty, które zostały stworzone, mogą faktycznie działać w [lokalnie kontrolowanym] tętniącym życiem środowisku, takim jak miasto Lugano.

Posunięcie to znacznie wykracza poza działania innych szwajcarskich miejscowości, które od pewnego czasu akceptują kryptowaluty do płatności podatkowych. Nieco podobnie do Salwadoru, Lugano zmierza do tego, by wszystkie firmy bezproblemowo wykorzystywały BTC, USDT i LVGA do codziennych transakcji. Oczekuje się, że blisko 200 sklepów oraz przedsiębiorstw w okolicy będzie akceptowało płatności kryptograficzne za towary i usługi.

Lugano – główne centrum blockchain w Europie

Celem projektu jest uczynienie miasta Lugano głównym centrum blockchain w Europie. W ramach partnerstwa, Paolo Ardoino powiedział, że stworzy fundusz o wartości do 100 mln franków szwajcarskich. By w ten sposób między innymi pomóc finansować startupy oparte na technologii blockchain.

Pietro Poretti, dyrektor miasta Lugano powiedział, że decyzja o przyjęciu BTC i USDT jako prawnego środka płatniczego trwała wiele lat. Miasto zaczęło swoje eksperymenty z technologią blockchain i płatnościami kryptowalutowymi w 2020 roku, ustanawiając program lojalnościowy z własnym tokenem punktowym o nazwie LVGA.

Lugano to ósme co do wielkości miasto w Szwajcarii. Jego populacja wynosi około 63 000 osób. Będzie gospodarzem konferencji Bitcoin World Forum, która ma odbyć się w październiku tego roku.

pierwszy etap nowego prawa związanego z blockchainem i rynkiem kryptowalut wychodzi w szwajcarii
reklama
reklama