eBay wkrótce wprowadzi opcje płatności kryptowalutami - twierdzi CEO | Wiadomości | CrypS.

eBay wkrótce wprowadzi opcje płatności kryptowalutami – twierdzi CEO

Autor: Redakcja
Redaktor: Albert Czajkowski
eBay jest zainteresowany płatnościami kryptowalutowymi oraz technologią NFT

Największy rynek e-commerce – eBay, może wkrótce zintegrować płatności kryptowalutowe. Tak wynika ze słów prezesa firmy – Jamiego Iannone.

eBay jest jedną z najstarszych platform e-commerce, która teraz chce stać się platformą dla generacji Z i millenialsów. CEO powiedział w wywiadzie dla The Street, że firma już od dłuższego czasu chce zintegrować opcje płatności kryptowalutami. Oficjalne ogłoszenie może mieć miejsce podczas zbliżającego się dnia inwestora – 10 marca.

Podczas wywiadu Iannone ujawnił, że gigant e-commerce chce przejść na nowe sposoby płatności, ponieważ już teraz na swojej platformie obsługuje bezpośrednio 85 miliardów dolarów wolumenu.

Mówiąc o stanowisku eBay w sprawie rozwijających się technologii, takich jak blockchain i kryptowaluty, Iannone wskazał na rosnącą popularność handlu NFT na swojej platformie. Nie wydał jednak żadnego oficjalnego oświadczenia w tej sprawie.

Iannone powiedział, że firma zmieniła swoją politykę w zeszłym roku, aby eBay stał się miejscem, w którym można kupić i sprzedać wszystko. Czy to fizyczne czy cyfrowe towary.

Wzrost popularności i popytu na kryptowaluty spowodował, że szereg platform dodało taką opcję płatności. eBay, koncentrując się na pozyskaniu klientów z pokolenia millenialsów i generacji Z, zamierza zrobić to samo. Nie będzie to jednak pierwsza próba firmy w zakresie płatności kryptowalutowych – eBay po raz pierwszy próbował zintegrować płatności BTC w 2014 roku.

eBay rozważał również integrację bitcoinowych płatności oraz zezwolił na handel NFT w maju 2021 roku. Teraz plan ten wydaje się być bliski finalizacji. Kryptowaluty zyskały bowiem akceptacje w mainstreamie i są bardziej akceptowalne wśród społeczeństwa.

eBay jest zainteresowany płatnościami kryptowalutowymi oraz technologią NFTreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.