Jasna strona blockchain [krypto-prasówka 30.07] | Wiadomości | CrypS.

Jasna strona blockchain [krypto-prasówka 30.07]

Michał Misiura
pozytywna krypto-prasówka Krypto-prasówka

Kolejny cotygodniowy przegląd ciekawostek i pozytywnych informacji z branży kryptowalut i technologii blockchain:

Krypto-spadki

Rosjanie z 3 moskiewskich uniwersytetów pracują nad „kapsułą czasu”, która pozwoli na przekazywanie kryptowalut w spadkach. W skrytce zaadresowanej do wyznaczonej osoby mogą znaleźć się klucze prywatne i hasła, ale także pliki wideo, zdjęcia, teksty i inne zasoby.

Cryps: Rosyjscy naukowcy opracowują „kapsułę czasu” do dziedziczenia kryptowalut

Prace nad MiamiCoin

Znany zwolennik kryptowalut – burmistrz Miami Francis Suarez, zapowiedział, że jego miasto udostępni własną cyfrową walutę. Token MiamiCoin powstał w oparciu o platformę CityCoin i można wykorzystać go do płatności, pożyczek i smart kontraktów, a do tego da się go wydobywać.

Cryps: Miami przygotowuje się do emisji MiamiCoin

Bitcoin ukryty w grze

Who Stole My Beard? to gra komputerowa w stylu retro, w której zadaniem gracza będzie odnaleźć skradzioną mu brodę. Twórca tytułu umieścił w nim ukrytą frazę seed, która pozwoli opróżnić adres, na którym znajdują się bitcony (nieznana ilość). Premiera gry odbędzie się 2 sierpnia.

Decrypt: Indie Game Hides Free Bitcoin For Players

12-latek sprzedaje NFT

Benyamin Ahmed, 12-letni chłopiec z obrzeży Londynu, stworzył serię ikonek z wielorybami i sprzedał je jako tokeny NFT zarabiając 160 000 dolarów. Seria Weird Whales przypomina CryptoPunks: każdy wieloryb posiada zestaw unikalnych cech, które nadają mu wartość kolekcjonerską.

Techtimes.com: 12-Year-Old Makes Over $160,000 Selling 8-Bit Whale-Inspired NFT Collection—What is NFT Exactly?

Kazachskie banki i BTC

Firmy świadczące usługi związane z kryptowalutami będą mogły otwierać rachunki w kazachskich bankach – podały lokalne media. Program pilotażowy obejmie podmioty, takie jak giełdy kryptowalut, zarejestrowane w Międzynarodowym Centrum Finansowym Astana (AIFC ).

Forklog: СМИ: казахстанским банкам разрешат открывать счета криптовалютным компаниям

pozytywna krypto-prasówka
reklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.