Miami przygotowuje się do emisji MiamiCoin | Wiadomości | CrypS.

Miami przygotowuje się do emisji MiamiCoin

Mariusz Przepiórka
Burmistrz Miami chce wynagrodzenia dla pracowników w BTC

Burmistrz Miami Francis Suarez pojawił się w stacji telewizyjnej Fox Business, aby omówić plany miasta dotyczące emisji własnej kryptowaluty, które zostały oficjalnie ogłoszone w czerwcu. Token miejski pod nazwą MiamiCoin będzie wykorzystywany do finansowania rozwoju Miami, jak również do zachęcania ludzi do przeprowadzki do Miami, które jest obecnie domem dla ponad 450 tys. mieszkańców.

Propozycja wartości dla mieszkańców polega na tym, że posiadacze tokenów i władze miasta mogą zarabiać na kryptowalutach, jednocześnie wspierając miasto. MiamiCoin jest zbudowany na platformie CityCoin. Użytkownik będzie mógł wydobywać MiamiCoin, pożyczać je, nawet programować. Posiadacze tokenów mogą również osiągać zyski w BTC.

Miasto zyskuje na tym, że część wydobytych tokenów jest przekazywana miastu Miami na mocy protokołu. W wyniku popularności MiamiCoin miasto może zarobić spore pieniądze. Warto również wskazać, że Miami stało się światową stolicą bitcoina. Koncentrujemy się na wyróżnieniu naszej gospodarki poprzez stworzenie nowej fali produktów technologicznych, które zachęcą ludzi do przeprowadzki do Miami. – powiedział Suarez.

30% wydobytych tokenów trafi do budżetu miasta

Według słów burmistrza, za każdym razem, gdy MiamiCoin jest wydobywany, 30% wydobywanego tokena wędruje do budżetu miasta. Siedemdziesiąt procent będzie faktycznie uzyskiwane przez kryptowalutowych górników. Miami będzie zatem czerpać korzyści z używania MiamiCoin, a także z brandingu, który jest związany z tokenem. Środki te trafią bezpośrednio do budżetu miasta i zostaną wykorzystane do dalszego łagodzenia skutków bezdomności.

Burmistrz podkreślił, że Miami jest dużym miastem, które stara się całkowicie wyeliminować bezdomność. Wskazał, że miasto koncentruje się również na pilnowaniu porządku i zwiększaniu liczebności policji i podejmowaniu dalszych działań w celu podniesienia jakości życia mieszkańców. Przez cały rok 2021 Francis Suarez pozostaje niezłomnym zwolennikiem przyjęcia blockchain i kryptowalut. Komunikat o planach emisji MiamiCoin następuje zaledwie sześć miesięcy po tym, jak burmistrz podzielił się ambitnymi planami przekształcenia Miami w centrum rozwoju kryptowalut, a także możliwości dodania bitcoina do miejskiego skarbca.

Burmistrz Miami chce wynagrodzenia dla pracowników w BTC
reklama
reklama