Jasna strona blockchain [krypto-prasówka 27.08] | Wiadomości | CrypS.

Jasna strona blockchain [krypto-prasówka 27.08]

Michał Misiura
pozytywna krypto-prasówka Krypto-prasówka

Przedstawiamy kolejne cotygodniowe zestawienie ciekawostek i pozytywnych informacji na temat kryptowalut i technologii blockchain:

Twardy HODL

Według najnowszych badań 37% posiadaczy kryptowalut z USA deklaruje, że nie sprzeda swoich cyfrowych aktywów. W ostatnim czasie w Stanach pojawiła się także inicjatywa burmistrza miasta Cool Valley, który obiecuje rozdać mieszkańcom do 1000 USD w bitcoinie. Warunkiem ich otrzymania jest HODL przez 5 lat.

Badanie GamblersPick: 37% inwestorów w USA nie zamierza pozbywać się kryptowalut

HODL w Cool Valley: Burmistrz Missouri planuje rozdać mieszkańcom BTC warte 1000 dolarów – pod jednym warunkiem

Zdecentralizowane media

Przez działanie chińskiej cenzury, medialny startup Initium Media był zmuszony opuścić Hongkongu i przenieść się do Singapuru. Jego założycielka tworzy zdecentralizowaną platformę Matters, której ambicją jest zmiana modelu finansowania mediów i zapewnienie równego dostępu do informacji.

Sixth Tone: How Blockchain Could Revolutionize China’s Media

Budweiser kupuje NFT

Producent piwa kupił grafikę NFT, przedstawiającą rakietę ze swoim logiem od Tom Sachs: Rocket Factory, za 8 ETH. Wcześniej Budweiser wydał 30 ETH na domenę na platformie OpenSea. Zakupiona nazwa to Beer.eth.

Cryps: Budweiser robi zakupy NFT za 38 ETH

CO2 na blockchainie

VeChain uruchomił nową blockchainową usługę Digital Carbon Footprint SaaS, która pozwala firmom na śledzenie ich emisji dwutlenku węgla. Jak podaje twórca rozwiązania, umożliwia ono lepsze obliczanie, śledzenie i raportowanie inicjatyw związanych z redukcją emisji CO2.

Cointelegraph: VeChain launches blockchain platform to encourage carbon data reporting

Iran odmraża kopalnie

W przyszłym miesiącu zostaną zniesione ograniczenia nałożone na irańskie kopalnie kryptowalut. Przez przerwy w dostawach prądu, władze kraju były zmuszone odciąć od niego farmy miningowe. Wydobycie bitcoinów wróci do Iranu od 22 września.

Cryps: Iran zniesie zakaz kopania BTC we wrześniu

pozytywna krypto-prasówka
reklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.