Jasna strona blockchain [krypto-prasówka 26.02] | Wiadomości | CrypS.

Jasna strona blockchain [krypto-prasówka 26.02]

Michał Misiura
pozytywna krypto-prasówka Krypto-prasówka

Kolejny przegląd pozytywnych informacji i ciekawostek o kryptowalutach, ich rosnącej adopcji oraz nowych wykorzystaniach technologii blockchain:

100 mln posiadaczy krypto

Według raportu giełdy Crypto.com na świecie jest obecnie 106 milionów użytkowników kryptowalut. W samym styczniu tego roku ich liczba zwiększyła się o ponad 15%. Głównym wytłumaczeniem jest hossa bitcoina i boom projektów DeFi.

CrypS: Liczba użytkowników kryptowalut przekroczyła 100 milionów

Token Legii Warszawa

Legia to pierwszy polski klub, który wyemituje kibicowskie tokeny. $LEG zostanie uruchomiony w nadchodzących miesiącach. Techniczną stroną przedsięwzięcia zajmie się Chiliz, które odpowiada m.in za tokeny FC Barcelony, Juventusu i AC Milan.

CrypS: Legia Warszawa wypuszcza swój token dla kibiców

Blockchain Forda

Niskoemisyjne samochody dostawcze Ford Transit PHEV zostały wyposażone w narzędzie wykorzystujące technologię blockchain. Pozwala ono śledzić drogę pojazdu i przełączyć go w „czysty” tryb EV, w momencie wjazdu do zielonych stref europejskich miast.

CleanTechnica: How Ford Is Using Blockchain Technology To Improve Urban Air Quality

Bitcoinem za prąd

Mała portugalska firma energetyczna Luzboa zacznie akceptować bitcoiny. Przedsiębiorstwo dostarczające prąd do 5000 gospodarstw domowych jest kolejnym przykładem rosnącej adopcji kryptowalut na półwyspie Iberyjskim.

Bitcoinpl.org: Portugalska firma energetyczna akceptuje Bitcoin’y

50 mln USD dla Sorare

Oparta na tokenach NFT, blockchainowa gra piłkarska Sorare pozyskała 50 milionów dolarów w rundzie finansowania serii A. Pieniądze zostaną przeznaczone na dalszy rozwój projektu i rozbudowę zespołu.

CrypS: Blockchainowa gra Sorare pozyskała 50 mln USD

pozytywna krypto-prasówkareklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.