Jasna strona blockchain [krypto-prasówka 26.02] | Wiadomości | CrypS.

Jasna strona blockchain [krypto-prasówka 26.02]

Michał Misiura
pozytywna krypto-prasówka Krypto-prasówka

Kolejny przegląd pozytywnych informacji i ciekawostek o kryptowalutach, ich rosnącej adopcji oraz nowych wykorzystaniach technologii blockchain:

100 mln posiadaczy krypto

Według raportu giełdy Crypto.com na świecie jest obecnie 106 milionów użytkowników kryptowalut. W samym styczniu tego roku ich liczba zwiększyła się o ponad 15%. Głównym wytłumaczeniem jest hossa bitcoina i boom projektów DeFi.

CrypS: Liczba użytkowników kryptowalut przekroczyła 100 milionów

Token Legii Warszawa

Legia to pierwszy polski klub, który wyemituje kibicowskie tokeny. $LEG zostanie uruchomiony w nadchodzących miesiącach. Techniczną stroną przedsięwzięcia zajmie się Chiliz, które odpowiada m.in za tokeny FC Barcelony, Juventusu i AC Milan.

CrypS: Legia Warszawa wypuszcza swój token dla kibiców

Blockchain Forda

Niskoemisyjne samochody dostawcze Ford Transit PHEV zostały wyposażone w narzędzie wykorzystujące technologię blockchain. Pozwala ono śledzić drogę pojazdu i przełączyć go w „czysty” tryb EV, w momencie wjazdu do zielonych stref europejskich miast.

CleanTechnica: How Ford Is Using Blockchain Technology To Improve Urban Air Quality

Bitcoinem za prąd

Mała portugalska firma energetyczna Luzboa zacznie akceptować bitcoiny. Przedsiębiorstwo dostarczające prąd do 5000 gospodarstw domowych jest kolejnym przykładem rosnącej adopcji kryptowalut na półwyspie Iberyjskim.

Bitcoinpl.org: Portugalska firma energetyczna akceptuje Bitcoin’y

50 mln USD dla Sorare

Oparta na tokenach NFT, blockchainowa gra piłkarska Sorare pozyskała 50 milionów dolarów w rundzie finansowania serii A. Pieniądze zostaną przeznaczone na dalszy rozwój projektu i rozbudowę zespołu.

CrypS: Blockchainowa gra Sorare pozyskała 50 mln USD

pozytywna krypto-prasówka
reklama
reklama