Blockchainowa gra Sorare pozyskała 50 mln USD | Wiadomości | CrypS.

Blockchainowa gra Sorare pozyskała 50 mln USD

Zerelik Maciej
współpraca Sorare z Bayernem Monachium

Blockchainowa gra piłkarska i platforma tokenów NFT ogłosiła dziś, że pozyskała 50 milionów dolarów w rundzie finansowania serii A. Dzięki nowym funduszom firma planuje rozbudować swój zespół.

W najnowszej rundzie finansowania wziął udział cały sztab inwestorów, w tym Antoine Griezmann, Rio Ferdinand, Oliver Bierhoff, Alexis Ohanian i Gary Vaynerchuck. Platformę wsparł też główny inwestor Sorare, czyli Benchmark, który wcześniej finansował takie firmy jak Instagram, Twitter, Discord i Snapchat.

„Użyjemy tych nowych funduszy, aby rozwinąć naszą wizję. Naszą misją jest stworzenie 'gry w grze’. Przekształcamy internetowy fandom piłkarski i dajemy fanom, takim jak my, możliwość posiadania gry, którą kochają. Fundusze pomogą nam przyspieszyć zatrudnienie światowej klasy zespołu i włączyć do gry 20 najlepszych lig piłkarskich na świecie. Co ważniejsze, fundusze te posłużą do uszczęśliwienia naszej obecnej i przyszłej społeczności. Kluby, piłkarze i fani są w samym sercu gry. Projektujemy doświadczenie, w którym fani mogą świętować, dzielić się i przeżywać piłkarskie chwile w głębszym połączeniu. Sprawiamy, że futbol fantasy staje się rzeczywistością”

– czytamy w oficjalnym komunikacie.

Blockchain i cyfrowe karty

W ostatnich latach nastąpił gwałtowny wzrost wykorzystania technologii blockchain w procesie wydawania cyfrowych kart. Kolekcjonerskie karty NFT zyskały ogromną popularność wśród fanów piłki nożnej na całym świecie. Na rynek takich kart wchodzą już nawet największe światowe gwiazdy. Hiszpański piłkarz i obrońca FC Barcelona, Gerard Pique niedawno dołączył do Sorare jako doradca strategiczny. W dalszej części komunikatu możemy przeczytać:

„Technologia Blockchain daje kartom Sorare supermoce. Budujemy coś więcej niż kolekcjonerstwo. Nasze cyfrowe karty mają użyteczność, która może być wykorzystana w naszych globalnych grach piłkarskich fantasy i miriadach gier. Potencjał jest nieograniczony i nie możemy się doczekać, aby zobaczyć niesamowite projekty piłkarskie, które zostaną zbudowane wokół kart Sorare”

Wczoraj na rynku NFT miało miejsce jeszcze jedno interesujące wydarzenie. Cyfrowe dzieło sztuki autorstwa Beeple, zostało sprzedane na rynku wtórnym za kwotę 6,6 miliona dolarów. Tym samym pobity został nowy rekord sprzedaży pojedynczego NFT.

współpraca Sorare z Bayernem Monachium
reklama
reklama