Jasna strona blockchain [krypto-prasówka 21.01] | Wiadomości | CrypS.

Jasna strona blockchain [krypto-prasówka 21.01]

Michał Misiura
pozytywna krypto-prasówka Krypto-prasówka

Witamy w kolejnym zbiorze ciekawostek i pozytywnych informacji związanych z rynkiem kryptowalut i technologią blockchain. W dzisiejszym odcinku opowiemy o kryptowalutowych planach Rio de Janeiro i Królestwa Tonga, selfie za milion dolarów oraz nowej przeglądarce Opery.

Rio de Janeiro kupi bitcoiny

Eduardo Paes – burmistrz Rio de Janeiro ogłosił, że uczyni je technologicznym i kryptowalutowym centrum Ameryki Południowej. 1% budżetu brazylijskiego miasta ma zostać przeznaczone na zakup bitcoinów. Administracja rozważa także obniżkę podatków dla osób płacących w krypto.

Cryps: Rio de Janeiro zainwestuje 1% swojego budżetu w Bitcoina

Tonga drugim Salwadorem?

Znany polityk z Królestwa Tonga, Lord Fusitu’a, ogłosił, że jego kraj pójdzie śladami Salwadoru i uczyni bitcoina prawnym środkiem płatniczym. Według jego zapowiedzi dojdzie do tego przed końcem roku. Po niedawnym tsunami, które uderzyło w archipelag, środki na rzecz poszkodowanych zbierano także w BTC.

Cointelegraph: Tonga to copy El Salvador’s bill making Bitcoin legal tender, says former MP

Selfie za milion dolarów

22-letni student informatyki z Indonezji, Sultan Gustaf Al Ghozali, codziennie robił sobie zdjęcia przed komputerem przez ostatnie 5 lat. Następnie przekonwertował je na NFT i wystawił na sprzedaż na platformie OpenSea. Ku jego zaskoczeniu kolekcja „Ghozali Everyday” sprzedała się 1 mln USD.

Cryps: Indonezyjski student sprzedał swoje selfie NFT za ponad 1 mln USD

BTC za wygraną walkę

Mistrz sztuk walki z federacji UFC, Francis Ngannou, odbierze połowę wygranej z najbliższego turnieju w bitconie oraz rozda 300 000 USD w BTC swoim fanom. Akcja to część marketingu aplikacji CashApp, ale Ngannou wyrażał swoje poparcie dla bitcoina już od dłuższego czasu.

Decrypt: UFC Champ Francis Ngannou Teams With Cash App to Take Winnings in Bitcoin

Krypto-przeglądarka Opery

Opera udostępniła wersję beta swojej nowej przeglądarki Crypto Browser Projekt, która ułatwi korzystanie ze zdecentralizowanych aplikacji (DApp), blockchainowych gier oraz platform metaverse i NTF. Głównym celem projektu jest przyspieszenie wejścia do głównego nurtu kryptowalutom i Web3.

Cryps: Opera wypuszcza wersję beta nowej krypto przeglądarki

pozytywna krypto-prasówka
reklama
reklama