Indonezyjski student sprzedał swoje selfie NFT za ponad 1 mln USD | Wiadomości | CrypS.

Indonezyjski student sprzedał swoje selfie NFT za ponad 1 mln USD

Anna Sutowicz
Indonezja

Sultan Gustaf Al Ghozali, to 22-letni student informatyki w Indonezji. Przez ostatnie 5 lat, codziennie robił sobie zdjęcia przed komputerem. Następnie przekonwertował je i sprzedał jako NFT za blisko 1 mln USD.

Indonezyjski student college’u stał się milionerem sprzedając swoje selfie jako NFTPoczątkowo, Ghozali zamierzał wykorzystać efekty „sesji zdjęciowych” do stworzenia filmu poklatkowego na zakończenie szkoły. Po zapoznaniu się z technologią blockchain, student zdecydował się na przesłanie swoich zdjęć na platformę handlową NFT OpenSea pod tytułem Ghozali Everyday.

Na swoim profilu OpenSea, Gustaf Al Ghozali napisał:

Robiłem sobie zdjęcia, odkąd miałem 18 do 22 lat (2017 – 2021)… to naprawdę zdjęcia, na których codziennie stoję przed komputerem.

Jego NFT spotkały się z większym zainteresowaniem, niż przypuszczał: 

Nigdy nie sądziłem, że ktoś będzie chciał kupić selfie, dlatego wyceniłem je tylko na 3 dolary.

W piątek jedno selfie Ghozali było dostępne za 0,247 ETH. W ciągu następnych paru dni jego zdjęcia zakupiło blisko 400 osób. 22-latek poprosił swoich kupujących, by nie nadużywali jego zdjęć. 

Globalna gwiazda

Sultan Gustaf Al Ghozali stał się teraz globalną gwiazdą. Znany piosenkarz i YouTuber, Jonathan Mann stworzył specjalną piosenkę na jego cześć. Projekt poparł także Jeffry Jouw, indonezyjski przedsiębiorca oraz założyciel Urban Sneaker Society. Zakupił NFT i opublikował kilka postów na ten temat. W promocji kolekcji NFT pomógł również Arnold Poernomo, indonezyjski szef kuchni.

Student marzy o otwarciu własnego studia animacji i w to zamierza zainwestować zarobione pieniądze.

Unikalne dzieła sztuki oparte o niewymienialne tokeny kryptograficzne podbijają świat zarówno artystów, jak i inwestorów. Jeśli zainteresował Cię temat tokenów NFT, przeczytaj nasz artykuł „Czym są dzieła sztuki oparte o NFT?”.

Indonezja
reklama
reklama