Rio de Janeiro zainwestuje 1% swojego budżetu w Bitcoina | Wiadomości | CrypS.

Rio de Janeiro zainwestuje 1% swojego budżetu w Bitcoina

Zerelik Maciej
brazylia

Podczas Rio Innovation Week, burmistrz Eduardo Paes mówił o tym, jak chce przekształcić Rio de Janeiro w centrum kryptowalutowe. Plan ten ma obejmować trzymanie części budżetu miasta w Bitcoinie.

Rio zainwestuje w BTC

Rio de Janeiro ma stać się pierwszym brazylijskim miastem, które będzie posiadać Bitcoina. Przemawiając na konferencji Rio Innovation Week w czwartek, burmistrz Eduardo Paes ogłosił, że miasto planuje zainwestować 1% swoich rezerw skarbowych w pierwotną kryptowalutę.

Burmistrz przemawiał na panelu obok swojego amerykańskiego kolegi, burmistrza Miami Francisa Suareza. Dokładniej powiedział on:

Zamierzamy uruchomić Crypto Rio i zainwestować 1% skarbca w kryptowaluty.

Burmistrz Suarez ogłosił podobny ruch dla miasta Miami w zeszłym roku. W styczniowym wywiadzie dla FOX Business, powiedział:

Patrzymy na możliwość dywersyfikacji naszego portfela inwestycyjnego i posiadania i trzymania procentu naszych inwestycji w Bitcoin.

Miami nigdy nie przystąpiło do realizacji tego planu, ale zamiast tego w sierpniu ubiegłego roku uruchomiło własną monetę o nazwie MiamiCoin.

Kolejny krypto hub

Idąc w ślady Miami, Rio chce teraz stać się kolejnym technologicznym i kryptowalutowym hubem w Ameryce Południowej. Mówiąc o tym na konferencji, burmistrz Paes powiedział:

Rio de Janeiro ma wszystko, czego potrzeba, aby stać się technologiczną stolicą Ameryki Południowej. Wydarzenia takie jak Rio Innovation Week przyczyniają się do wzmocnienia wizerunku miasta jako idealnego miejsca do pracy, życia i innowacji.

Według sekretarza finansów Rio, Pedro Paulo i sekretarza rozwoju gospodarczego, innowacji i uproszczeń, Chicão Bulhões, administracja miasta rozważała również zaoferowanie dodatkowych zniżek dla osób płacących podatki w BTC. Obecnie mieszkańcy Rio cieszą się już 7% zniżką na podatki od nieruchomości. Jednak zgodnie z nowymi zasadami, zniżka ta mogłaby wynieść aż 10%, jeśli płatność byłaby dokonana za pomocą kryptowaluty. Według przedstawicieli, celem zachęty podatkowej jest skuszenie firm kryptowalutowych z regionu do migracji do Rio.

Oczekuje się, że Rio de Janeiro jeszcze dziś opublikuje dekret ustanawiający specjalną grupę roboczą w tym celu.

brazylia
reklama
reklama