Jasna strona blockchain [krypto-prasówka 14.05] | Wiadomości | CrypS.

Jasna strona blockchain [krypto-prasówka 14.05]

Michał Misiura
pozytywna krypto-prasówka

Zapraszamy na kolejny cotygodniowy przegląd ciekawostek i pozytywnych informacji z branży kryptowalut i technologii blockchain:

Węgry tną podatek od krypto

Węgierski minister finansów zapowiedział obniżenie podatków od kryptowalut z 30,5% do 15%. Plan to element strategii stymulującej gospodarkę. Węgry liczą, że niższa danina od cyfrowych aktywów zapewni im miliardowe wpływy do budżetu.

CrypS: Węgry obniżą podatek od kryptowalut z 30,5% do 15%

Teksas bliżej nowych przepisów

Izba Reprezentantów Teksasu zagłosowała za przyjęciem ustawy, umieszczającej kryptowaluty w prawie handlowym stanu. Teraz czeka ją głosowanie w lokalnym Senacie. Gubernator zapowiedział już, że podpisze ustawę i liczy, że przyciągnie ona firmy z branży cyfrowych aktywów.

Cointelegraph: Texas house passes crypto-friendly bill, now goes to senate

NFT od Tor

Organizacja non-profit Tor Project, która zarządza znaną szyfrowaną przeglądarką, wystawiła na aukcję pierwszą domenę .onion, jaką kiedykolwiek stworzono. Duskgytldkxiuqc6.onion zostanie sprzedana w formie unikalnego tokena NFT.

CrypS: Tor Project wystawia na aukcję adres URL Onion w formie NFT

Virunga przyjmuje kryptowaluty

Jeden z największych rezerwatów przyrody w Afryce, Park Narodowy Virunga w Demokratycznej Republice Konga, zaczął przyjmować darowizny w kryptowalutach. Otrzymane środki zostaną przeznaczone na ochronę goryli górskich.

Bitcoin.com: One of Africa’s Oldest Wildlife Conservancies Accepts Crypto Donations

Coinbase popularniejsze niż TikTok

Aplikacja mobilna giełdy kryptowalut Coinbase stała się najchętniej ściąganym programem na systemy iOS w Stanach Zjednoczonych, prześcigając TikTok, YouTube, Facebook i Instagram.

CrypS: Aplikacja Coinbase najpopularniejszą aplikacją na iOS w USA

pozytywna krypto-prasówka
reklama
reklama