Jasna strona blockchain [krypto-prasówka 1.10] | Wiadomości | CrypS.

Jasna strona blockchain [krypto-prasówka 1.10]

Michał Misiura
pozytywna krypto-prasówka Krypto-prasówka

Witamy w kolejnym zbiorze ciekawostek i pozytywnych informacji związanych z rynkiem kryptowalut i technologią blockchain. W dzisiejszym odcinku przyjrzymy się propozycji turystycznych tokenów w Tajlandii, bitcoinowi w hiszpańskim parku rozrywki oraz chomikowi, który zawstydził niejednego tradera.

Mr.Goxx kontra rynek

Chomik o imieniu Mr.Goxx handluje kryptowalutami i po 3 miesiącach na rynku może pochwalić się 30% zwrotu. Biegając w kółku losuje kryptowalutę, a następnie przechodzi przez tunel „buy” lub „sell”. Jak do tej pory, najbardziej zyskowna transakcja w portfolio chomika to +54% zarobione dzięki Chiliz.

Cryps: Tracisz na rynku krypto? Może czas nabyć chomika

BTC w parku rozrywki

Hiszpański park rozrywki PortAventura World ogłosił, że od początku przyszłego roku pozwoli na bitcoinowe płatności za noclegi w hotelach kurortu. To nie jedyny przykład adopcji kryptowalut w tym kraju, pojawiający się na przestrzeni ostatnich dni. Na przyjmowanie cyfrowych aktywów zdecydowały się także firmy Todos Medical i Monneo.

CryptoPotato: Adoption: Spanish PortAventura to Become the First Amusement Park Enabling Bitcoin Payments

Wulkaniczny mining

Prezydent Salwadoru Nayib Bukele udostępnił na Twitterze nagranie przedstawiające postępy w budowie pierwszej państwowej kopalni kryptowalut, zasilanej energią geotermalną. Technicy są w trakcie podłączania kontenerów wypełnionych koparkami.

Cryps: Prezydent Salwadoru udostępnia pierwsze materiały z kopalni bitcoinów zasilanej wulkanem

Turystyczne tokeny

Tajskie ministerstwo ds. turystyki rozważa wprowadzenie własnego tokena TAT Coin w celu wykorzystania rosnącej popularności kryptowalut. „Musimy przygotować cyfrową infrastrukturę i zdolności naszych operatorów turystycznych, aby rozpocząć kryptoturystykę, ponieważ tradycyjny model biznesowy nie może pozostawać w tyle za zmianami” – powiedział gubernator Urzędu Turystyki Tajlandii (TAT).

Cointelegraph: Thailand’s tourism authority is considering creating its own utility token

Europa krypto-potęgą

Region CNWE (Europa Środkowa, Północna i Zachodnia) stał się największą kryptowalutową gospodarką na świecie, obalając dominację Azji – wynika z badań Chainalysis. Adopcja w przestrzeni DeFi i NFT sprawiła, że Stary Kontynent odpowiadał za 25% obrotu na rynku kryptowalut w okresie od lipca 2020 do czerwca 2021 roku.

Cryps: Europa staje się największą gospodarką kryptograficzną

pozytywna krypto-prasówka
reklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.