Europa staje się największą gospodarką kryptograficzną | Wiadomości | CrypS.

Europa staje się największą gospodarką kryptograficzną

Konrad Juszczyk
Zarządcy aktywów i firmy dysponują już 1,2 mln BTC

Europa Środkowa, Północna i Zachodnia (CNWE) wyprzedza Azję i staje się największą na świecie gospodarką kryptowalutową. Od tego czasu region doświadczył ogromnego wzrostu aktywności handlowej, szczególnie w przestrzeni DeFi.

Boom na kryptowaluty w Europie

Europa Środkowa, Północna i Zachodnia (CNWE) stała się najbardziej aktywnym regionem kryptowalut na świecie, który w ciągu ostatniego roku otrzymał aktywa cyfrowe o wartości ponad 1 biliona dolarów, przy czym Wielka Brytania jest największą pojedynczą gospodarką kryptograficzną w regionie z 170 miliardami dolarów wartości transakcji. Jak wynika z nowych badań Chainalysis, CNWE odpowiadał za 25% globalnej aktywności kryptowalut w okresie od lipca 2020 roku do czerwca 2021 roku.

Europa stała się największą gospodarką kryptograficzną

Region ten odnotował gwałtowny wzrost wolumenu transakcji we wszystkich podkategoriach kryptowalut, a zwłaszcza w zdecentralizowanych finansach (DeFi). Wartość dużych transakcji instytucjonalnych wzrosła z 1,4 mld USD w lipcu 2020 roku do 46,3 mld USD w czerwcu 2021 roku, obejmując połowę całej działalności handlowej CNWE. Najbardziej wyraźne wzrosty odnotowano w protokołach DeFi, gdzie ponad 80% dużych transakcji instytucjonalnych zostało wysłanych w czerwcu. Warto dodać, że protokoły DeFi przejęły większość środków otrzymanych przez serwisy kryptowalutowe w CNWE w czerwcu 2021 roku.

Gdzie inwestują inwestorzy instytucjonalni

Inwestorzy instytucjonalni stali się główną siłą napędową rynku kryptowalut. Zarządzający majątkiem, biura rodzinne i inni duzi gracze wpompowali miliardy dolarów w kryptograficzne produkty inwestycyjne (przede wszystkim BTC i ETH) oferowane przez Grayscale, CoinShares, 21Shares i inne tego rodzaju firmy.

Skąd pochodzą inwestycje kryptograficzne w Europie
Zarządcy aktywów i firmy dysponują już 1,2 mln BTC
reklama
reklama