Nayib Bukele udostępnił film na Twitterze pokazujący pierwszą kopalnią bitcoinów w Salwadorze, zasilaną energią uzyskaną z wulkanów. Prezydent Salwadoru ogłosił te plany tydzień po akceptacji BTC jako prawnego środka płatniczego, jednak nikt nie spodziewał się tak szybkich rezultatów.
Kopalnia bitcoinów zasilana energią geotermalną w Salwadorze
Wiele osób wątpiło w plany kopalni zasilanej energią geotermalną z wulkanów w Salwadorze, jednak Nayib Bukele opublikował wczoraj 25-sekundowy film na Twitterze, zdradzający etap, na jakim znajduje się projekt. Na filmie ukazują nam się kontenery pełne platform wydobywczych BTC oraz technicy, którzy je podłączają. Tweet ten jest jednym z najpopularniejszych postów prezydenta.
Wiele osób jest sceptycznych co do działań Salwadoru, jednak nie można im zabrać zaangażowania i dalekowzroczności. W ciągu zaledwie kilku miesięcy Salwador ogłosił, że Bitcoin jest prawnym środkiem płatniczym, postawił bitomaty w całym kraju, stworzył specjalną aplikację Chivo Wallet dla obywateli kraju oraz inwestuje w cyfrowe złoto.
Czy uważasz, że dzięki Bitcoinowi Salwador zmierza we właściwym kierunku? Daj nam znać w komentarzach poniżej.
Śledź CrypS. w Google News. Czytaj najważniejsze wiadomości bezpośrednio w Google! Obserwuj ->
Zajrzyj na nasz telegram i dołącz do Crypto. Society. Dołącz ->
