Prezydent Salwadoru udostępnia pierwsze materiały z kopalni bitcoinów zasilanej wulkanem | Wiadomości | CrypS.

Prezydent Salwadoru udostępnia pierwsze materiały z kopalni bitcoinów zasilanej wulkanem

Konrad Juszczyk
Salwador zasili wydobycie BTC energią z wulkanu

Nayib Bukele udostępnił film na Twitterze pokazujący pierwszą kopalnią bitcoinów w Salwadorze, zasilaną energią uzyskaną z wulkanów. Prezydent Salwadoru ogłosił te plany tydzień po akceptacji BTC jako prawnego środka płatniczego, jednak nikt nie spodziewał się tak szybkich rezultatów.

Kopalnia bitcoinów zasilana energią geotermalną w Salwadorze

Wiele osób wątpiło w plany kopalni zasilanej energią geotermalną z wulkanów w Salwadorze, jednak Nayib Bukele opublikował wczoraj 25-sekundowy film na Twitterze, zdradzający etap, na jakim znajduje się projekt. Na filmie ukazują nam się kontenery pełne platform wydobywczych BTC oraz technicy, którzy je podłączają. Tweet ten jest jednym z najpopularniejszych postów prezydenta.

Wiele osób jest sceptycznych co do działań Salwadoru, jednak nie można im zabrać zaangażowania i dalekowzroczności. W ciągu zaledwie kilku miesięcy Salwador ogłosił, że Bitcoin jest prawnym środkiem płatniczym, postawił bitomaty w całym kraju, stworzył specjalną aplikację Chivo Wallet dla obywateli kraju oraz inwestuje w cyfrowe złoto.

Czy uważasz, że dzięki Bitcoinowi Salwador zmierza we właściwym kierunku? Daj nam znać w komentarzach poniżej.

Salwador zasili wydobycie BTC energią z wulkanu
reklama
reklama