Prezydent Salwadoru udostępnia pierwsze materiały z kopalni bitcoinów zasilanej wulkanem | Wiadomości | CrypS.

Prezydent Salwadoru udostępnia pierwsze materiały z kopalni bitcoinów zasilanej wulkanem

Redaktor: Albert Czajkowski
Salwador zasili wydobycie BTC energią z wulkanu

Nayib Bukele udostępnił film na Twitterze pokazujący pierwszą kopalnią bitcoinów w Salwadorze, zasilaną energią uzyskaną z wulkanów. Prezydent Salwadoru ogłosił te plany tydzień po akceptacji BTC jako prawnego środka płatniczego, jednak nikt nie spodziewał się tak szybkich rezultatów.

Kopalnia bitcoinów zasilana energią geotermalną w Salwadorze

Wiele osób wątpiło w plany kopalni zasilanej energią geotermalną z wulkanów w Salwadorze, jednak Nayib Bukele opublikował wczoraj 25-sekundowy film na Twitterze, zdradzający etap, na jakim znajduje się projekt. Na filmie ukazują nam się kontenery pełne platform wydobywczych BTC oraz technicy, którzy je podłączają. Tweet ten jest jednym z najpopularniejszych postów prezydenta.

Wiele osób jest sceptycznych co do działań Salwadoru, jednak nie można im zabrać zaangażowania i dalekowzroczności. W ciągu zaledwie kilku miesięcy Salwador ogłosił, że Bitcoin jest prawnym środkiem płatniczym, postawił bitomaty w całym kraju, stworzył specjalną aplikację Chivo Wallet dla obywateli kraju oraz inwestuje w cyfrowe złoto.

Czy uważasz, że dzięki Bitcoinowi Salwador zmierza we właściwym kierunku? Daj nam znać w komentarzach poniżej.

Salwador zasili wydobycie BTC energią z wulkanureklama

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.