Gigant z Wall Street wskazuje silne strony Ethereum i Solany | Wiadomości | CrypS.

Gigant z Wall Street wskazuje silne strony Ethereum i Solany

Franklin Templeton

Trzy sieci kryptowalut z pierwszej piątki pod względem największej kapitalizacji rynkowej – Bitcoin, Ethereum i Solana – otrzymały w tym tygodniu wsparcie ze strony potężnego podmiotu zarządzającego aktywami inwestorów.


  • Franklin Templeton to międzynarodowy zarządca aktywami, który posiada pod swoją opieką ponad 1,4 biliona dolarów w różnych zasobach. Jest również jednym z podmiotów, które w zeszłym tygodniu uruchomił swój ETF na cenę spot bitcoina w USA,
  • Teraz firma opublikowała na platformie X serię wpisów, w których skupia się na mocnych stronach ekosystemu Ethereum i Solany.

Legenda Wall Street z laserowymi oczami

Jeżeli się przyjrzycie zdjęciu profilowemu na oficjalnym koncie firmy Franklin Templeton na X, zauważycie, że widniejący na nim Benjamin Franklin ma laserowe oczy, co jest znakiem charakterystycznym dla maksymalistów bitcoina. To już na wstępie daje nam do zrozumienia, że podmiot ten nie postrzega kryptowalut w złym świetle.

Liczące ponad 75 lat aktywnej działalności przedsiębiorstwo nie jest jednak BTC maxi, czyli grupą uznających jedynie twór Satoshi’ego Nakamoto za wyłączne godne poszanowania rozwiązanie w świecie kryptowalut. Firma dostrzega wiele korzyści ze wspierania innych blockchainów, czego dała wyraz w tym tygodniu publikując na wspomnianym medium społecznościowym kilka wpisów dot. także Ethereum i Solany.

Inne L1 poza BTC, ETH i SOL mają także ogromny potencjał, a my nadal wspieramy, monitorujemy i rozwijamy te sieci w miarę ich wzrostu i dojrzewania

– możemy przeczytać.

W dniu 17 stycznia firma poświęciła więcej uwagi Ethereum i Solanie wymieniając w swoich wpisach segmenty ich ekosystemów, które zdaniem Franklin Templeton są przyszłościowe.

W kwestii blockchaina, za którym w dużej mierze stoi Vitalik Buterin, napisano, że chociaż wielu obserwatorów uważa ją za projekt zmagający się z “kryzysem wieku średniego”, to oferuje on wiele zjawisk, których nie należy lekceważyć. Wyróżniono tutaj m.in. znaczne ożywienie jego społeczności oraz restaking.

Następnie dobre słowa poleciały w stronę sieci Solany. Wskazano w tym przypadku na wiele rozwiązań, które stanowią dla tego blockchaina idealny ekosystem do rozkwitu sektora zdecentralizowanych finansów (DeFi). Wspomniano między innymi o tym, co działo się w tej sieci w trakcie ostatniego kwartału 2023 roku wskazując na szaleństwo związane z memecoinami czy innowacyjne podejście do niewymiennych tokenów (NFT).

W innym z wpisów podzielono się prognozą, że gdy tylko uda się uporać z problemem skalowania i wysokich opłat transakcyjnych, to rynek blockchaina będzie stopniowo doświadczał kolejnych fal nowych przypadków użycia tej technologii.

To wszystko natomiast będzie prowadziło do tego, że do wspomnianych sieci zacznie napływać jeszcze więcej kapitału od inwestorów, w tym tych instytucjonalnych, co zdecydowanie odbije się także na wartości rynkowej takich kryptowalut, jak ether czy sol.

Franklin Templeton

Śledź CrypS. w Google News. Czytaj najważniejsze wiadomości bezpośrednio w Google! Obserwuj ->

Zajrzyj na nasz telegram i dołącz do Crypto. Society. Dołącz ->

reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.